Google і Microsoft дозволили "шпигувати" за Санта-Клаусом

Google і Microsoft дозволили "шпигувати" за Санта-Клаусом
Фото: онлайн-сервіс про подорожі Санта-Клауса (Blogpost /GoogleBlog)

Американські IT-корпорації запустили спеціальні сайти, які відстежують пересування екіпажу головного різдвяного та новорічного персонажа

Американські IT-корпорації Google і Microsoft напередодні нещодавнього католицького Різдва запустили спеціальні сайти, що дозволяють відслідковувати пересування Санта-Клауса, який традиційно приносить свої фірмові подарунки та інші святкові привітання напередодні Нового року по всьому світу. Про це повідомляють профільні видання TechCrunch і The Verge.

Як зазначається, проект Google, що отримав назву "Радар Санта-Клауса" (SantaTracker), являє собою інтерактивну карту, яка, зокрема, дозволяє дізнатися, де Санта знаходиться в даний момент і як далеко він від поточного місця розташування користувача. При цьому також вказується, скільки подарунків вже доставив головний персонаж новорічних і різдвяних свят.

Google і Microsoft дозволили "шпигувати" за Санта-Клаусом

Фото: веб-сайт SantaTracker від Google (Santatracker.google.com/#village)

Крім того, сайт "Радар Санта-Клауса" виконує освітню функцію. Так, на ньому можна обрати позначку на карті, при натисканні на яку користувач отримує довідку з "Вікіпедії" про дане місце та підбірку з фотографіями. Крім того, тут пропонуються пов'язані із Різдвом браузерні ігри.

Своєю чергою, "Майкрософт" у співпраці з Командуванням повітряно-космічної оборони Північної Америки запустив проект NORAD Tracks Santa

Серед представлених компанією сервісів є й окрема картка про те, де "в останній раз бачили Санту" і куди він зараз прямує.

Також на сайті NoradSanta.org можна як дізнатися про різдвяні та новорічні традиції в різних країнах, так і пограти в освітні ігри, що навчають, зокрема, азів програмування.

Google і Microsoft дозволили "шпигувати" за Санта-Клаусом

Фото: веб-сайт NoradSanta.org від Майкрософт (Mscorpnews.blob.core.windows.net)

У тому числі тут можна переглянути фільми та послухати музику на різдвяну тематику.

Крім того, до голосового помічника Cortana додано різдвяні функції: якщо користувач запитає "Де Санта?", віртуальний співрозмовник покаже місце розташування головного героя зимових свят, виходячи з даних трекера.

Подбали розробники Санта-трекерів і про аудиторію мобільних користувачів. Так, якщо "Радар Санта-Клауса" від Google доступний у вигляді мобільного додатку для Android і як розширення для Chrome, то NoradSanta від Microsoft орієнтовано на більш широку аудиторію власників смартфонів на iOS, Android і Windows 10.

Як зазначається, традиція надання допомоги дітям у спостереженні за подорожами головного різдвяного та новорічного персонажа має свій початок в 1955 році. Тоді в одне з оголошень, де було вказано телефон "гарячої лінії" щодо подорожей Санта-Клауса, вкралася помилка. В результаті діти потрапляли на телефонну лінію військового штабу.

Із 2004 по 2011 рік картографічним партнером проекту NORAD Tracks Santa виступала Google, проте у 2012 році співпрацю було припинено.

Як повідомлялося, на новорічні свята в українському телеефірі з'явиться спеціалізований дитячий "Телеканал Діда Мороза".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся