Форум по розвитку фермерства Agroport буде приурочений до Міжнародного року ґрунтів

Найбільший галузевий захід України і Східної Європи, Міжнародний форум з розвитку фермерства Agroport-2015, буде приурочений до Міжнародного року ґрунтів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби форума.

За даними ООН, щорічно у світі в силу різних природних процесів, але головним чином в результаті інтенсивного нераціонального використання грунтових і водних ресурсів деградує до 12 млн га родючих земель. Безвідповідальна господарська діяльність призводить до засолення, втрати родючості та екологічної стійкості і, зрештою, до знищення ґрунтів. Статистика свідчить, що якщо ситуація не зміниться, і скорочення загальносвітової площі родючих ґрунтів відбуватиметься тими ж темпами, до 2035 року світове виробництво продовольства може скоротитися до 12%. 

"Ґрунтовий питання у світі стоїть сьогодні дуже гостро, і Україна в цьому сенсі не виняток. 65% грунтових ресурсів нашої країни становлять чорноземи, але їх врожайність з кожним роком падає. По суті, землеробство в Україні сьогодні дефіцитне. 130 років тому шар гумусу в українських чорноземах становив 10-12%, тепер - близько 6%. В наших грунтах налічується 16 видів деградацій: ерозія, заболочування, підтоплення, засолення, забруднення та ін. В результаті погіршення стану грунтів, країна щорічно недоотримує близько 15 млрд гривень. Те, що ми так недбало ставимося до нашого національного багатства, багато в чому є результатом низької інформованості населення. В Україні дуже мало знають про ґрунтах. Більш того, наша країна, що володіє унікальним ґрунтових складом (близько 1000 видів ґрунтів), досі не має національної грунтоохоронної програми. Можливо, з допомогою форуму Agroport нам вдасться привернути увагу до цих проблем і зрушити ситуацію з мертвої точки", - констатує директор ННЦ "Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. А. Н.Соколовського" Святослав Балюк.

Генеральний директор форуму Ірина Дядченко повідомила, що всі заходи будуть спрямовані на пошук оптимальних рішень для захисту ґрунтових ресурсів, підвищення родючості ґрунтів, мінімізації негативного впливу сільськогосподарської техніки на ґрунтовий покрив та ін. Вона також підкреслила важливість заходу для Харківської області.

"Ми розраховуємо, що щорічний форум Agroport сприятиме залученню нових інвестицій в АПК регіону. Дуже вдячні керівництву Міжнародного аеропорту "Харків" і особисто Олександру Ярославському за те, що у нас є такий відмінний майданчик для проведення форуму, а також нашому генеральному спонсору, Харківському тракторному заводу і Харківській обласній держадміністрації за підтримку", - зазначила вона.

В рамках Agroport-2015 пройде цілий ряд тематичних конференцій, круглих столів, спеціалізована виставка сільськогосподарської техніки, а також IV Східноукраїнський агрофорум. Планується, що у форумі візьмуть участь представники понад 300 компаній, понад 120 експонентів і понад 100 експертів з різних країн світу.

Зокрема, у числі спеціальних гостей форуму - Гжегож Схетина, міністр закордонних справ Республіки Польща; Раттан Лал, професор, доктор Університету штату Огайо (США), президент Світового Товариства Ґрунтознавців; Рональд Варгас Рохас, провідний експерт FAO, генеральний секретар Глобального ґрунтового партнерства.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся