ru ua

ЄСПЛ дозволив звільняти з роботи за листування і пости в соцмережах

ЄСПЛ дозволив звільняти з роботи за листування і пости в соцмережах Фото: Європейський суд із прав людини

Відповідне рішення було винесено у справі звільненого румунського інженера

Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) у вівторок 12 січня відхилив позов румунського інженера щодо звільнення його з роботи за розміщення приватних повідомлень на своїй сторінці в соціальній мережі у робочий час. Про це повідомляє агентство AFP.

Як ухвалили судді малої палати ЄСПЛ, роботодавець має право перевіряти, чи виконували його співробітники на робочому місці свої службові обов'язки і не використовували комп'ютер компанії для приватних цілей.

Перевірка сторінки в соцмережі може вважатися втручанням у приватне життя, однак судді ЄСПЛ вважають, що в даній ситуації така перевірка є виправданою.

Так, румунського інженера, якому зараз 36 років, звільнили ще у 2007 році після роботи протягом трьох років на приватну компанію. Працедавець перевірив його Yahoo Messenger і виявив, що інженер використовував робочий комп'ютер для обміну повідомленнями зі своїм братом і дівчиною про стан здоров'я і особистого життя.

Звільнений співробітник пройшов усі судові інстанції у своїй країні, однак, не домігшись позитивного для себе рішення, подав позов до ЄСПЛ. Мала палата Євросуду не задовольнила позов, і тепер румун має право протягом трьох місяців подати апеляцію. У такому разі суд може, але не зобов'язаний, направити справу до великої палати ЄСПЛ, де її розгляне колегії із 17 суддів.

Як повідомлялося, Facebook прогнозує "смерть" телефонних номерів.