ru ua

Частка України на ринку IT-фріланса Східної Європи знову скоротилася на 8%

Частка України на ринку IT-фріланса Східної Європи знову скоротилася на 8% Фото: IT-індустрія України

За підсумками року українські IT-фрілансери поступилися колегам з Росії та Білорусі

Частка України на ринку IT-фріланса Східної Європи другий рік знижується на 8% за підсумками 2015. Відповідний звіт було опубліковано аналітиками сервісу ІТ-рекрутингу topsdev.

При цьому, як наголошується в дослідженні, частки сусідніх країн продовжили зростання: Білорусь наростила 69%, побивши рекорд за динамікою, Росія додала 15%, а Польща - менше 9%.

Частка України на ринку IT-фріланса Східної Європи знову скоротилася на 8%

"Однак за сумарною часткою виконаних замовлень Україна все ще лідирує, маючи майже третину ринку (31%)", - йдеться в повідомленні.

Згідно з наданою аналітикою, збільшили свої частки ринку насамперед країни з більш високими рейтами (рейтинг, - ред.).

"Рейти українських розробників на фрілансі практично не змінюються - в середньому вони заробляють 21-22 дол./год. Погодинні ставки росіян дещо вищі - майже 25 доларів, білорусів - 24 долари, а найбільше заробляють поляки - 28 доларів за годину", - уточнюється у звіті.

Частка України на ринку IT-фріланса Східної Європи знову скоротилася на 8%

Серед навичок розробки мобільні операційні системи (ОС) iOS і Android помітно збільшили частки. Незважаючи на зростання популярності JavaScript і лідерство HTML+CSS з PHP, "старі" навички-лідери потроху здають позиції.

Водночас США і країни Європи помітно збільшили частки замовлень. Найбільше зросла Франція (70%), на другому місці Німеччина (36%), за нею Нідерланди і Данія (по 26%). Незмінний лідер - Сполучені Штати Америки - торік наростили майже 20%, зайнявши 57% ринку.

Частка України на ринку IT-фріланса Східної Європи знову скоротилася на 8%

Дане дослідження проведено на основі даних найбільших фріланс-бірж, що налічують понад 120 тисяч профілів фріланс-розробників і 700 тисяч проектів.

Нагадаємо, Україна піднялася на 24 місце у глобальному рейтингу аутсорсингу 2016 A. T. Kearney Global Location Services Index.

За минулий рік кількість ІТ-шників в Україні зросла на 20%.

За даними IDC, внутрішній український IT-ринок скоротився на 42%, склавши в цілому близько 880 млн доларів у 2015.