ua en ru

Дитячо-юнацький спорт можна фінансувати за рахунок державних лотерей, - Жданов

Для формування джерел фінансування дитячо-юнацького спорту в Україні уряд вивчає передовий досвід країн Європейського Союзу. Про це на брифінгу акцентував міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

"Вже пройшли комітетські слухання у ВР, на яких розглядалося питання про створення окремого фонду щодо фінансування спорту. Бюджет фонду наповнювався за рахунок певної частини податків. В даний час ми співпрацюємо з комітетами. Зокрема, комітетом Миколи Княжицького (комітет ВР з питань культури і духовності. - Ред.) готується закон щодо посилення державного контролю за лотерейною сферою і спрямування відрахувань від державних лотерей на фінансування медицини, культури і спорту. З цих коштів 20% прибутку будуть йти на спорт. Але з цим законопроектом поки ще не все так просто, оскільки йде велика боротьба лобізму навколо лотерей. Це гальмує всі процеси. Але все ж, я думаю, що рано чи пізно ми прийдемо до того, що спорт, крім держави, буде фінансуватися за рахунок таких фондів. Це абсолютно правильно, якщо ми збираємося рухатися в європейському напрямку", - зазначив Жданов.

Міністр повідомив, що в нинішньому році функціонування 534 дитячо-юнацьких спортивних шкіл України вирішить цільова субвенція. "Минулої суботи Кабмін ухвалив проект змін до Держбюджету України, в якому за поданням Міністерства молоді і спорту передбачено виділення 100 млн грн цільової субвенції на підтримку дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Це означає, що, крім фінансування з місцевих бюджетів ДЮСШ отримують додаткову підтримку і з центрального бюджету. Таким чином, буде не просто зберегти минулорічний обсяг фінансування спортивних шкіл, а він навіть дещо збільшиться", - зазначив Жданов.

Таким чином, за його словами, повинна зберегтися система масового спорту.

"Це спільна перемога нашого міністерства, депутатів, профільного комітету, зокрема Артура Палатного, фізкультурно-спортивних товариств, всього спортивного товариства. Це - практичний результат роботи над тим, щоб забезпечити максимально безболісний перехід 534 українських ДЮСШ з Фонду соціального страхування на фінансування з місцевих бюджетів. Я вдячний прем'єр-міністрові Арсенію Яценюку за розуміння проблем, з якими зіткнулися ДЮСШ, а також за підтримку ініціатив нашого міністерства, спрямованих на збереження базових осередків формування здорового способу життя українських дітей та підлітків", - сказав Жданов.

Однак, як підкреслив міністр, цільова субвенція на підтримку ДЮСШ буде виділена лише на один рік - виключно на адаптивний період. "У наступному році на таку допомогу сподіватися не варто. Субвенція не є панацеєю", - зазначив він.

Міністр також поінформував, що за поданням Міністерства молоді і спорту України у проекті змін до Держбюджету 2015 р. для спортивної галузі було передбачено додатково 49 млн грн асигнувань на компенсацію курсової різниці. Адже значна частина передолімпійської підготовки - це міжнародні змагання. Відповідно - через зростання курсу долара росте і реальна вартість перельотів, проживання, екіпіровки і т. п.