Суд заарештував майно компанії "Яблуневий дар"

П'ятниця 28 серпня 2015 17:17

Печерський суд Києва наклав арешт на майно компаній "Яблуневий дар" (ТМ Galicia) і "Танк Транс", які належать Тарасові Борщовському. Про це йдеться в рішенні суду.

Арешт був накладений за зверненням Генеральної прокуратури, яка вважає, що посадові особи цих компаній незаконно заволоділи правами Державної іпотечної установи на суму 1,41 млрд грн.

Підставою для арешту майна став взаємозалік між компаніями Борщовського і американською компанією Cargill, яка таким чином вивела свої інвестиції з "Дельта Банку" за рахунок погашення кредитів "Яблуневий дар" (ТМ Galicia) і "Танк Транс".

Як випливає з матеріалів судового розгляду, "Дельта Банк" виступив кредитором компаній "Яблуневий дар" і "Танк Транс" на суму близько 110 млн євро. Частково поручителем за цими кредитами виступив сам Тарас Борщовський.

Надалі, коли банк почав відчувати труднощі, йому вдалося отримати кредит у Державної іпотечної установи на суму 1,41 млрд грн. В забезпечення цього кредиту були передані борги компаній "Яблуневий дар" і "Танк Транс". Проте в результаті проведених взаємозаліків ДІУ позбулося забезпечення за кредитом.

Не дивлячись на рішення суду в ДІУ побоюються, що повернення коштів буде дуже складно досягти. Як повідомив один з високопоставлених співробітників Державної іпотечної установи, вони отримали інформацію про те, що Борщовський веде переговори через першого заступника генпрокурора Олега Заліско про зняття претензій ГПУ компаніям "Яблуневий дар" і "Танк Транс".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся