ru ua

Біткоін може стати новою японською валютою

Біткоін може стати новою японською валютою Фото: криптовалюта Bitcoin (Dknews.kz)

Про це повідомив представник відділу фінансів Ліберально-демократичної партії Японії

Правляча у Японії Ліберально-демократична партія (ЛДП) має намір перекваліфікувати біткоін та інші криптовалюти в розряд звичайних валют. Про це сьогодні повідомляє "Комерсант".

Як зазначається, Японія може стати першою країною у світі, що де-юре визнала такі валюти законним засобом платежу.

Про те, що правляча у Японії політична сила має намір всерйоз перейнятися статусом криптовалют, місцеві ЗМІ повідомили з посиланням на представника відділу фінансів ЛДП Томонорі Канду.

За його словами, найближчим часом партія має намір підняти питання щодо зміни законодавства в парламенті. "Ми ще тільки на початку шляху. Але ми обговорили реформи і дійшли висновку про те, що рухаємося у правильному напрямку", - зазначив Канду.

За даними японського агентства Nikkei, у законопроекті, присвяченому криптовалютам, їх буде названо "засобом обміну, тобто таким, який може використовуватися для купівлі товарів і послуг... виконувати функції валюти".

Таким чином, на біткоін та інші кріптовалюти поширюватимуться всі правила й обмеження, встановлені для традиційних валют. Фіскальні органи будуть ставитися до них так само, як до долара, фунта стерлінгів або власної ієни.

Посилення державного контролю над криптовалютами може позбавити їх деякої частки тієї привабливості, яку вони мають зараз, насамперед досконалої анонімності транзакцій з ними. Тим не менш, вважають японські парламентарії, і визнання біткоіна законним засобом платежу заспокоїть ринок криптовалют, принісши нові інвестиції у японську біткоін-інфраструктуру, що є однією з найбільш розвинених у світі.

Як зазначає видання, визнання біткоіна та інших криптовалют грошима де-факто вже відбулося в багатьох країнах світу. Так, у США, як випливає з роз'яснень американського Мінфіну, до транзакцій з bitcoin застосовуються ті ж правила, що й до операцій у звичайних валютах. Схожі правила діють у деяких країнах Європи.

Втім, в окремих країнах діє, навпаки, заборона на такі транзакції. Японія ж із прийняттям відповідного законодавства стане першою країною світу, у якій біткоін та інші кріптовалюти будуть де-юре визнані законним засобом платежу, тобто грошима.

Нагадаємо, наприкінці грудня в Уанеті з'явився перший онлайн-сервіс для розрахунку з інтернет-магазинами bitcoin.

Тоді ж перша українська bitcoin-біржа зібрала майже втричі більше від очікуваного.

Як повідомлялося, британський мільярдер, засновник Virgin Group Річард Бренсон має намір інвестувати в українські біткоін-стартапи.