ua en ru

Apple змусила інженера видалити відео про ремонт MacBook

Apple змусила інженера видалити відео про ремонт MacBook Фото: яблучний ноутбук MacBook Air (MacWorld.co.uk)

Автор ролика продемонстрував, як усунути несправність на материнській платі пристрою за допомогою комплектуючих ціною в 1 долар

Американська корпорація Apple Inc змусила інженера з Rossmann Repair Group Луїса Россмана видалити опубліковане на YouTube відео про самостійний ремонт ноутбука MacBook Air. Про це повідомляє портал 9to5mac.

Як зазначається, автор ролика продемонстрував, як усунути несправність на материнській платі пристрою за допомогою комплектуючих ціною в один долар.


У сервісному центрі Apple подібний ремонт вимагає заміни материнської плати, а його вартість становить 750 доларів.

Відео стало популярним і привернуло увагу юристів "яблучної" корпорації, які зв'язалися з Россманом. На думку представників Apple, інженер показує фрагменти схем продуктів компанії, захищених авторськими правами. Як попередили юристи, якщо Россман не вилучить ролик, проти нього може бути висунуто судовий позов.

В результаті власник неавторизованого центру з ремонту техніки видалив відео, порадивши користувачам завантажити його записи. Россман також заявив, що йому заборонено розповідати про судові претензії Apple, проте зазначив, що зобов'язаний чинити опір корпорації, беручи до уваги можливі ризики.

Нагадаємо, напередодні блогер під ніком PeripateticPandas опублікував на YouTube інструкцію "перетворення" шостого "айфона" на iPhone 7. Як повідомлялося, для створення ролика автор надихнувся відомими з відкритих джерел деталями про майбутній смартфон від Apple.