ua en ru

Apple обещает разблокировать iPhone террориста по решению суда

Apple обещает разблокировать iPhone террориста по решению суда Фото: американська корпорація Apple Inc. (Reuters)

Про це заявив головний юрист "яблучної" компанії Брюс Сьюелл під час слухань у Конгресі США

Американська корпорація Apple Inс. (AAPL.O) здійснить розблокування iPhone, що належить обвинуваченому в тероризмі Сайєду Фаруку, якщо відповідне рішення прийме на користь уряду США суд. Про це заявив головний юрист "яблучної" компанії Брюс Сьюелл під час слухань у Конгресі США, повідомляє Reuters.

Раніше федеральний суддя Джеймс Оренстейн (Бруклін, штат Нью-Йорк) відмовив уряду США у клопотанні про примус Apple до розблокування фірмового смартфона "Айфон" в рамках неназваного справи про наркотики.

Зокрема, бруклінський суд визнав, що не має юридичних повноважень для примусу Apple до розблокування iPhone. Як постановив Оренстейн, американський уряд не надав достатніх підстав для Apple щодо "спонукання по допомогу проти власної волі".

"Далекосяжними, здатними привести до неприпустимо широким результатами" охарактеризував суддя наслідки від розвитку справи по урядовій лінії.

Своєю чергою, Мін'юст США, висловивши "розчарування" рішенням судді, анонсував звернення до вищої апеляційної інстанції. Попри визнання своєї провини фігурантом справи, правове відомство, як і раніше, домагається розблокування iPhone "для отримання доказів, здатних допомогти в активному кримінальному розслідуванні".

25 лютого Apple запитала в суді скасування рішення про розблокування смартфона терориста із Сан-Бернардіно за день до настання встановленого судом дедлайну. У своєму юридичному висновку, направленому до суду, компанія наполягає на антиконституційності прецеденту. Крім цього, "яблучники" приступили до розробки смартфона, зламати який не зможе навіть сама Apple.

Каліфорнійський суд 16 лютого наказав американській корпорації Apple змінити програмне забезпечення на смартфоні моделі iPhone 5c у такий спосіб, щоб слідчі ФБР могли підібрати пароль до смартфону одного із двох терористів, що розстріляли в Сан-Бернардіно 14 людей і поранили 21 у грудні 2015. Apple мала виконати даний припис суду до 26 лютого.