Android - пристрої українців атакують банківські віруси

НовиниТелеком & IT    19.10.2016 - 13:44
Фото: Android - пристрої українців атакують банківські віруси
Фото: Android - пристрої українців атакують банківські віруси

Троянці цього сімейства заражають пристрою в основному за допомогою соціальної інженерії

Експерти відзначають збільшення атак Android - пристроїв українців вірусами-троянцями сімейства Gugi, які здатні передавати зловмисникам банківську інформацію. Про це йдеться в прес-релізі антивірусної лабораторії Zillya.

Як відзначають в компанії, троянці цього сімейства заражають пристрою в основному за допомогою соціальної інженерії.

"Найчастіше це спосіб розсилки спам-повідомлень, в яких, використовуючи психологічні прийоми, пропонується перейти за посиланням, відкрити файл або переглянути сайт", - відзначають експерти лабораторії.

Відмінною особливістю цього сімейства вірусів є їх часто безальтернативна вимога передати їм право пріоритетного відображення на пристрої.

"Вірус хоче мати можливість показувати свої повідомлення поверх всіх інших програм на телефоні. Крім того, його вимоги можуть входити запит на право відправки sms і здійснення дзвінків.

Головною ж метою цих троянців є крадіжка логінів і паролів банківського облікового запису. Для цього оригінальне вікно введення цих даних підміняється на фішінговий, а сам вірус здатний перехоплювати sms, відправлені з сервісного номера вашого банку.

Ще однією функцією троянця є поширення спаму за всіма номерами телефонної книги та адресами електронної пошти з зараженими собою ж посиланнями або файлами.

Нагадаємо, Android-додатки соцмереж можуть містити в собі віруси.

On Top