ua en ru

Більше 100 угруповань кібершпигунів атакують компанії по всьому світу, - Kaspersky Lab

Більше 100 угруповань кібершпигунів атакують компанії по всьому світу, - Kaspersky Lab Фото: кількість груп кібершпіонажу у світі зростає

При цьому ще кілька років тому угруповань, що стояли за цільовими кібератаками, налічувалося трохи більше пари десятків

Під приціл більше 100 груп, організовують кампанії кібершпіонажу і атаки класу АРТ, потрапляють комерційні і державні організації в 85 країнах світу. Про це йдеться в повідомленні "Лабораторії Касперського".


При цьому, як зазначають експерти, ще кілька років тому угруповань, що стояли за цільовими кібератаками, налічувалося трохи більше пари десятків.

"Настільки динамічний розвиток цієї загрози говорить про те, що цільові атаки перестали бути долею обраних: зловмисники вдосконалюють свої техніки і інструменти, і це здешевлює і спрощує організацію шкідливої кампанії, що, в свою чергу, сприяє появі нових гравців",- зазначають у лабораторії.

Основною метою атак є крадіжка конфіденційної інформації, яку можна використовувати для отримання переваги геополітичного або продажу зацікавленим особам. У групі ризику - урядові та дипломатичні організації, фінансові компанії, підприємства, що працюють в енергетичній та космічній галузях, установи у сфері охорони здоров'я та освіти, телекомунікаційні та IT-компанії, постачальники для збройних сил, а також громадські та політичні активісти.

Для захисту від цільових комплексних атак компанія розробила спеціалізоване рішення, допомагає компаніям виявляти будь-яке несанкціоноване проникнення в корпоративну мережу і дозволяє фахівцям з інформаційної безпеки оперативно вжити заходи, необхідні для збереження даних.

Нагадаємо, запідозрили російських хакерів у причетності до блекауту в Україні.