Українцям розповіли, як не зійти з розуму

Фото: колаж РБК-Україна
Фото: колаж РБК-Україна

Всесвітній день психічного здоров'я у 2018 році присвячений саме молоді

За даними Всесвітньої організація охорони здоров'я, половина всіх психічних недуг починається у віці близько 14 років. Про це в середу, 10 жовтня, повідомили у Центрі громадського здоров'я Моз України на сторінці Facebook.

Наголошується, що у зв'язку з цим Всесвітній день психічного здоров'я, який ми відзначаємо сьогодні, у 2018 році присвячений саме молоді у мінливих умовах сучасного світу.

У Центрі розповіли, що загрожує психічному здоров'ю молодих людей, навіщо потрібна психічна витривалість і як її сформувати.

Українцям розповіли, як не зійти з розумуУкраїнцям розповіли, як не зійти з розуму

Скрін: facebook.com/phc.org.ua

У підлітковому віці та в перші роки дорослого життя відбувається багато змін, таких як перехід до іншої школи, розставання з рідною домівкою, вступ до вишу чи вихід на роботу. Для багатьох це дуже цікавий час. Але це також пора хвилювань і стресів. У деяких випадках такі переживання, не розпізнані та залишені без уваги, можуть призводити до розвитку психічних захворювань. Незважаючи на безліч переваг онлайн-технологій, вони можуть створювати додаткове навантаження для психічного здоров’я, адже дедалі більше людей користується віртуальними мережами в будь-який час дня і ночі. До того ж багато підлітків живе в умовах гуманітарних надзвичайних ситуацій — конфліктів, стихійних лих та епідемій. Молоді люди, що живуть у таких умовах, особливо схильні до психічних розладів і хвороб.

Половина всіх психічних недуг починається у віці близько 14 років, але часто ці захворювання не виявляють і не лікують.

  • Депресія є третьою найпоширенішою причиною тягаря хвороб серед підлітків.
  • Самогубство є другою з-поміж головних причин смерті серед людей у віці 15–29 років.
  • Уживання алкоголю і заборонених наркотичних препаратів серед підлітків є великою проблемою в багатьох країнах і може призводити до ризикованої поведінки, такої як небезпечний секс або небезпечне кермування.
  • Розлади харчової поведінки також є причиною для занепокоєння.

Дедалі більше фахівців визнає: необхідно допомагати молоді формувати психічну витривалість змалку, аби вона вміла долати сучасні життєві труднощі. Зростає кількість фактичних доказів того, що зміцнення і захист здоров’я підлітків не лише сприятливе як таке у близькій та віддаленій перспективі, а й корисне для економіки і соціуму, оскільки здорові молоді люди можуть зробити більший внесок у трудові ресурси, свої сім’ї та громади і суспільство загалом.

Профілактика починається з кращого розуміння

Багато можна зробити для раннього формування психічної витривалості з метою запобігання психічним розладам і захворюванням серед підлітків і молоді, а також для контролю цих недуг і відновлення здоров’я. Профілактика починається зі знання і розуміння перших ознак і симптомів психічних захворювань. Батьки і вчителі можуть сприяти формуванню у дітей та підлітків життєвих навичок, необхідних для подолання повсякденних труднощів удома і в школі. У школах і на інших рівнях спільнот можна забезпечити психосоціальну підтримку. Також доцільно організовувати, поліпшувати або розширювати спеціальну підготовку працівників охорони здоров’я щодо виявлення і ведення психічних розладів.

Велике значення мають інвестиції уряду і залучення соціального, медичного і освітнього секторів до реалізації всеосяжних, комплексних, базованих на фактичних даних програм з охорони психічного здоров’я молоді. Ці інвестиції мають бути прив’язані до програм із підвищення обізнаності підлітків і молодих людей щодо способів підтримки психічного здоров’я і з інформування підлітків, батьків та вчителів про те, яку підтримку вони можуть надавати своїм друзям, дітям і учням. 

Як повідомлялося раніше, пріоритетом МОЗ у 2019 році є старт реформи екстреної медичної допомоги.

Також ми писали про те, що станом на жовтень в рамках медичної реформи вже більше 18 млн громадян України обрали своїх сімейних лікарів.

Додамо, що в цьому сезоні в Україні будуть доступні дві вакцини від грипу: четырехвалентная Vaxigrip Tetra французького виробника Sanofi Pasteur і трехвалентная GC Flu південнокорейської компанії Green Cross Corporation.

Дивіться також:

Відео: РБК-Україна

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся