ua en ru

Стало відомо, як впливають домашні тварини на здоров'я дітей

Стало відомо, як впливають домашні тварини на здоров'я дітей Ілюстративне фото (oozoo.by)

Науковці знайшли бактерію, яку переносять собаки, що позитивно впливає на розвиток кишкової мікрофлори

Дослідження показують, що домашні улюбленці можуть бути корисні для здоров'я дітей, тим самим спростовуючи поширену думку про негативний вплив тварин на імунну систему, розвиток алергії та астми. Про це розповіла науковий блогер Дар'я Озерна, передали в прес-службі МОЗ.

Наголошується, що ефективною профілактикою алергій та слабкого імунітету може стати ранній контакт з деякими бактеріями. Особливо, протягом першого року життя дитини.

"А ще науковці знайшли бактерію, яку переносять собаки, що позитивно впливає на розвиток кишкової мікрофлори", - йдеться в повідомленні.

Дослідження понад 700 канадських дітей показало, що ті, у кого була собака до народження і після, мали істотно більше бактерій, які знижують ризик алергій (дерматит і астма) і ожиріння.

"Коти також здатні захистити дитину від розвитку астми. Якщо вдома є кіт, то в дитини з генетичною схильністю до появи астми її виникнення малоймовірне, бо ці гени не активуються", - розповіла Озерна.

У МОЗ зазначили, що ми звикли до думки, що навколишній простір дітей має бути стерильно чистий. Натомість науковці стверджують, що надмірна чистота може впливати на наш імунітет не найкращим чином. Навіть непатогенні бактерії нам потрібні для тренування імунної системи. Що раніше та регулярніше діти мають можливість контактувати з нешкідливими мікроорганізмами, то краще тренується їхня імунна система протистояти загрозам. Так склалось еволюційно: тварини і мікроорганізми, з якими ми розвиваємось та зростаємо – найкращі стимулятори та тренери імунної системи.

"Існують бактерії, які здатні викликати появу інфекційних захворювань і від яких нам потрібен захист. Втім, забороняти дітям гратися на вулиці або контактувати з тваринами - не варто. Так ви можете позбавити їх надійного захисту від багатьох хвороб", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, вчені закликали власників домашніх тварин не пускати їх в ліжко на ніч на сон прийдешній. Так, дослідження показали, що звичка спільного сну з вихованцями може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям

Ми писали раніше про те, що психолог Мег Ольмерт, яка допомагає людям з посттравматичним синдромом і стресом, з'ясувала, що собака в будинку – це джерело здоров'я і щастя для господаря. Про це вона написала у своїй книзі "Зроблено одне для одного: біологія зв'язку людини з тваринами".

Нагадаємо також, що в американському місті Корморант, штат Міннесота, 13-річна собака по кличці Дюк сумлінно виконувала обов'язки мера з 2014 року.

Дивіться також:

Відео: РБК-Україна