Як багато їсти і не поправлятися: дієтолог розкрила секрети

Як багато їсти і не поправлятися: дієтолог розкрила секрети
Ілюстративне фото (unsplash.com)

Експерт розповіла, що допоможе тримаюти вагу під контролем

Їсти багато і не набирати у вазі – це, мабуть, мрія кожної дівчини. Втім, втілити її в життя цілком можливо, але для цього варто постаратися і виробити корисні звички, які допоможуть сформувати красиву фігуру і, як бонус, дозволять не обмежувати себе в харчуванні і порціях. Що для цього потрібно зробити, розповіла в Instagram дієтолог Світлана Нікітчук.

Експерт запевняє, що саме тренування допоможуть досягти бажаного результату. Заняття спортом запустять в організмі процеси, що сприяють спалюванню жиру, не даючи йому відкладатися в проблемних зонах.

Отже, вуглеводи, потрапляючи в наш організм, перетворюються в глюкозу. Вона, в свою чергу, починає розподілятися так би мовити, по поличках: глікогенове депо в м'язах, печінка, жирове депо. До речі, в печінці і в м'язах це депо має обмеження, тому все, що не ввійде туди, піде в жирове. Таким чином ми набираємо зайві кілограми.

Як багато їсти і не поправлятися: дієтолог розкрила секрети

Ілюстративне фото (www.pexels.com)

Збільшити депо в печінці не можливо. А ось на величину глікогенового депо в м'язах можна вплинути шляхом повного вичерпання глікогенових запасів і поповнення їх. Пам'ятайте коли то подавалися батарейки - акумулятори, які треба було кілька разів розрядити і зарядити до повного , щоб заряд довше тримався. Той же принцип тут.

Як багато їсти і не поправлятися: дієтолог розкрила секрети

Ілюстративне фото (www.pexels.com)

Тренуючись, ви спустошуєте свої глікогеновізапаси, потім, коли їсте, організм перше що поспішить поповнити - це глікоген в м'язах (тому що раптом ви знову підете тренуватися і вам потрібна енергія). Так як поступово будемо збільшувати навантаження, організму все більше і більше потрібно буде палива. І кожен раз він буде його запасати все більше. Завдяки цьому зростає ваша витривалість, обсяг м'язів збільшується (звичайно, в межах фізіологічної норми).

У підсумку, при регулярних тренуваннях калорії, що потрапляють в організм з харчуванням, будуть поспішати відкластися у вигляді "палива" в м'язах, і в останню чергу вони підуть в жир. Плюс ваші полички для цього "палива" значно збільшаться. А значить, все менше і менше шансів у калорій дійти до жирового депо.

Як багато їсти і не поправлятися: дієтолог розкрила секрети

Ілюстративне фото (www.pexels.com)

Враховуючи що м'язова маса дуже "ненажерлива" і з'їдає більшу частину калорій (тобто прискорюється обмін речовин), ми отримуємо ще додатково витрата калорій. І якщо ви хоча б дотримуєтеся основних принципів харчування (ну не заїдати тренування булочкою), то практично всі калорії, які ви їсте за день, або відлетять у паливо, або згорять. Жировій масі нічого не дістанеться!

Які повинні бути тренування, щоб запустити такий механізм? Для жінок це тренування з власною вагою 20-40 хвилин три рази на тиждень. Для цієї мети ідеально підійдуть високоінтенсивні інтервальні тренування.

Нагадаємо, що дієтолог Олена Кален розвіяла поширені міфи про схуднення.

Раніше дієтолог Світлана Фус озвучила користь звичного продукту для здоров'я та схуднення.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся