ua en ru

Експерти поділилися дієвими методами, як подолати відчуття тривоги

Експерти поділилися дієвими методами, як подолати відчуття тривоги Ілюстративне фото: unsplash.com/@matthewhenry

У кризовий період багатьом знадобляться ці поради

Час від часу відчувати тривогу для людини цілком нормально. Але тепер, коли поганих новин так багато, тривожність перетворюється на справжню загрозу для здоров’я. У найбільшій «групі ризику» – мешканці великих міст. У них на 21% вищий ризик появи тривожних розладів, ніж у тих, хто живе в сільській місцевості. У програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» психолог розповіла, як подолати надмірне занепокоєння.

Тривога – це захисна реакція організму людини на подразники ззовні. Але постійно підвищений рівень тривоги спричиняє викид гормону кортизолу. Як наслідок – безперервний стрес. Психолог Наталія Підлісна радить не замовчувати свою тривогу.

«Визнайте свою тривогу і озвучте її ж своїм друзям, які можуть вас вислухати, зрозуміти, але які не будуть разом з вами її роздувати», – радить експерт в ефірі каналу «Україна».

У часи надмірних тривог варто також згадати про улюблених композиторів.

«Слухайте багато музики. Без слів – тобто, я не про пісні зараз, а про класичну музику, джазову, симфонічну», – коментує психолог Наталія Підлісна.

Під час тривалого карантину не зайвим буде дістати килимок для занять спортом. І занепокоєність зменшиться, і про фігуру подбаєте.

«Займайтеся гімнастикою. Якщо ви робили 5 хвилин вправи, то зараз робіть 25. Якщо в п'ять разів більше будете рухатися, тривога теж буде розчинятися, – говорить психолог. І додає, також можна обрати менш енергозатратний спосіб самозаспокоєння. – Медитація – це одні з найкращих ліків для зняття тривоги».

Якщо ж самотужки подолати тривогу не вдалося, завжди можна звернутися по допомогу до спеціалістів. І соромитися тут нема чого.

«Говоріть із психологами телефонів довіри... вони не йдуть на карантин, там люди вислухають вас, зрозуміють», – дала пораду психолог Наталія Підлісна у програмі «Ранок з Україною».

Отже, способів подолання тривоги є кілька. Можна поділитися своїми побоюваннями з іншими, послухати музику, зайнятися спортом удома, навчитися медитувати. Якщо ж перелічені методи не подіяли – варто зателефонувати на гарячу лінію.