ru ua

Зарубіжні дипломати дізналися правду про Тимошенко

Генеральний прокурор України Віктор Пшонка 20 січня зустрівся з представниками іноземних дипломатичних місій в Києві. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

У ході зустрічі В.Пшонка поінформував іноземних дипломатів про те, що 18 січня засудженному екс-прем'єру Юлії Тимошенко було вручено повідомлення про підозру в організації розтрат чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою в особливо великих розмірах.

За словами глави ГПУ, також слідство підозрює Ю.Тимошенко в тому, що вона в 1996 році як президент корпорації ЄЕСУ спільно та за попередньою змовою з тодішнім першим віце-прем'єром Павлом Лазаренком замовила і організувала вбивство депутата Верховної Ради Євгена Щербаня.

В.Пшонка наголосив, що під час вручення повідомлення про підозру засудженої Ю.Тимошенко не було порушене жодне її право, в тому числі і право на захист. За словами глави ГПУ, дану кримінальну справу буде передано до суду тільки після проведення всіх процесуальних дій, згідно з вимогами закону.

"Тут немає ніякого політичного підтексту, є тільки матеріали слідства і доводи захисту, після вивчення яких суд і ухвалить відповідне рішення у справі", - сказав він.

Крім того, міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова повідомила дипломатам про останні висновках міжнародної медичної комісії про стан здоров'я Ю.Тимошенко. За її словами, пацієнтка за станом здоров'я може брати участь у слідчих діях.

У свою чергу, глава державної пенітенціарної служби України Олександр Лисицький коротко поінформував гостей про умови утримання засудженої в центральній клінічній лікарні "Укрзалізниці" в Харкові і Качанівської виправної колонії.

Потім генпрокурор, відповідаючи на запитання представників посольств, зазначив, що згідно з нормами нового Кримінально-процесуального кодексу права захисту значно розширені. "Захист Тимошенко має можливість максимально реалізувати ці права і повноваження", - резюмував В.Пшонка.

Нагадаємо, раніше В.Пшонка повідомив, що ГПУ завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства депутата Є.Щербаня в 1996 році. За даними слідства, перші 500 тис. дол за виконання вбивства Є.Щербаня було перераховано з банківського рахунку П.Лазаренка, а перерахування інших 2,3 млн дол організовувала Ю.Тимошенко.