ua en ru

Великий фокусник і маніпулятор

У будь-якій країні знаходиться свій фокусник, який підкорює всіх талантом і спритністю рук. У країні під назвою СРСР в 1918 році народився свій великий фокусник - Арутюн Амаяковіч Акопян. Звичайна єреванська сім'я будівельників і не підозрювала, який поворот долі чекає їх сина в майбутньому. А поки Арутюн закінчив хореографічне училище і вступив до місцевого ансамбль танців. Через деякий час за наполяганням батька, який мріяв побачити спадкоємця інженером, Акопян вступив до будівельного технікуму. У 1937 році після закінчення навчання і роботи на заводі «Армстрой» Акопяна відряджають до Москви, де і відбувається доленосна зустріч його з фокусником.

На естрадному концерті виступав невідомий тоді маг і чарівник, за чиїми рухами заворожено спостерігав Акопян. Після концерту він зрозумів, що присвятить своє життя вивченню і опануванню навичок показу фокусів. Інститут хлопець не кинув, але у вільний час майстрував реквізит, дізнавався секрети простих фокусів і навіть намагався створювати свої. Перший дебют Акопяна відбувся в гуртожитку, на концерті серед своїх товаришів. А до кінця навчання у нього вже накопичився величезний досвід гастролей по клубах. Заняття фокусами стають головною ідеєю Акопяна. І вступивши до Мосгосестраду, він зміг стати професійним фокусником.

Тепер йому вже став заважати реквізит. Він мріяв опанувати навичками фокусу настільки, щоб стати маніпулятором. Роки наполегливої ​​тренування і розробки суглобів пальців принесли свої плоди - він міг складати програму своїх виступів таким чином, що в них практично відсутній реквізит для фокусів. Руки, руки і ще раз руки - вони пурхали перед особами здивованих глядачів, вражаючи спритністю і чарами.

Ім'я Арутюна Акопяна стало відомо за межами СРСР, йому присвоїли звання заслуженого артиста Вірменії, потім і народного артиста. Однією з багатьох його спадщин стала книга, присвячена мистецтву фокусів.

У ній великий маг пропонує молоді навчитися тому, що приносить радість, здивування, захоплення, змушує тремтіти і замислюватися. Перш за все, кожному треба вибрати, у якій ролі він хоче себе бачити: ілюзіоністом або маніпулятором. Ілюзіоніст не може нічого без свого реквізиту, а маніпулятору достатньо його рук. Але ілюзіоністові легше наповнити програму різноманітними трюками, а маніпулятору доведеться годинами захоплювати на одному місці глядача рухами рук. Після вибору для кожного розпочнеться нове життя, повне копіткої праці, роботи над собою, нескінченних тренувань і відповідної реакції вдячного глядача.