ua en ru

У наметовому містечку прихильники Тимошенко пакують валізи

Поки у верхах вирішується питання про виїзд екс -прем'єра Юлії Тимошенко за кордон для лікування та прийнятті євроінтеграційних законів , внизу , серед простих прихильників політичних сил , відбуваються інші процеси .

Кореспондент побував в широко відомому наметовому містечку опозиції біля Печерського суду на Хрещатику. Враження - не з веселих . Здається , що колишній колись живим табір перетворюється на привид . Число наметів зменшилося , так само як і кількість мешканців. Зараз їх , за спостереженнями " Комсомолки " , більше 30 і всі вони - старшого чи похилого віку . Це не дивно: містечко стоїть на головній вулиці країни ось вже два роки , і мало хто з молоді може перебувати там тривалий час . Мешканці кажуть , що містечку не приділяється увага , література для пропаганди ідей завозиться все рідше . Ще одна проблема - відсутність обігрівачів і генераторів , як було раніше. Через це , розповідають мешканці , зимувати ще раз на Хрещатику вони не будуть.

Що ж далі буде і коли намети можуть прибрати ?

- Ми звернемо табір після саміту у Вільнюсі. Очікуємо , що на ньому Віктор Янукович підпише Угоду про асоціацію з ЄС. Ми надавали підтримку екс - прем'єру протягом двох років. Могли б і довше , але грядуть холоду , - повідомив "Комсомольській правді" активіст "Батьківщини " Олександр Даньков .

Як кажуть у містечку , народні депутати , раніше часто відвідували це місце , тепер заходять сюди рідко.

Опозиція ще не вирішила , коли ж закриють містечко і чи буде припинена його діяльність. Це питання поки навіть не обговорювалося. Про це повідомив народний депутат Юрій Одарченко , який курирує наметовий табір .

- Поки що це не обговорювалося , адже невідомо ще , що буде вирішено по Тимошенко. Городок функціонує , та інформації про припинення його діяльності у мене немає , - зазначив нардеп.

До речі , Одарченко стверджує , що частенько буває в містечку , як і його помічники , які ведуть роботу в його громадській приймальні.
У наметовому містечку на Хрещатику прихильники Тимошенко кажуть , що стояти " за Юлю " вони будуть тільки до саміту у Вільнюсі - і по домівках.

Експерт з вуличних акцій протесту , народний депутат Сергій Каплін вважає , що наметове містечко - минулий етап і країна продемонструвала нові методи політичної боротьби.

- У період певних подій там був фактично штаб . Потім почалися вуличні акції по всій країні. Може , була надія на те , що такі наметові містечка виникнуть в інших містах . Може бути , цей інструмент політичної боротьби вже застарів. Це витрати минулого часу , - роздумує Каплін .

Нардеп і зараз вважає , що краще не розсіювати зусилля , а сконцентруватися на більш ефективні методи боротьби .

Директор соціологічної служби "Український барометр " Віктор Небоженко вважає , що " довгограючий " наметове містечко - нормальна протестна практика , яка популярна не тільки у нас , але і в США , і в Європі. І розійдеться він тільки тоді , коли протестувальники досягнуть тієї мети , заради якої селилися в ньому.

- Я вважаю , що містечко буде стояти до звільнення Тимошенко. Так, звичайно , він і його мешканці виглядають неохайно , але це зрозуміло - адже важко два роки містити наметове містечко , - зазначив експерт.

Так чи інакше , але, мабуть , для табору ця осінь - остання. Особливо якщо Юлія Тимошенко тим чи іншим чином зможе покинути Качанівську колонію. У цьому випадку протестуючі дійсно розберуть намети з почуттям виконаного обов'язку . А почуття величезного задоволення виникне у киян і гостей столиці , які зможуть просто гуляти по вечірній столиці , не вкладаючи в свій променад особливих політичних думок.