ru ua

У "Мистецькому Арсеналі" знищили роботу, що критикує владу

Адміністрація музейного комплексу просила не коментувати ситуацію до приїзду в "Арсенал" Віктора Януковича

У "Мистецькому Арсеналі", де завтра, 26 липня, відкривається виставка "Велике і величне", піддали цензурі роботу українського художника Володимира Кузнецова під назвою "Коліївщина: Страшний суд". Про це повідомив сам художник на своїй сторінці в Facebook.

"На запрошення організаторів виставки" Велике і величне "я запропонував роботу" Коліївщина: Страшний Суд ". Незважаючи на те, що куратор виставки Наталія Заболотна кілька днів була присутня під час виконання роботи, щойно вона мені повідомила, що вхід в Арсенал для мене заборонений , речі з місця роботи прибрані, сама робота експонуватися не буде ", - пише Кузнєцов.

За словами художника, його не пустили на виставку доробити роботу (ліва частина роботи не завершена), а пізніше він дізнався, що картину розміром 11х5 метрів і зовсім зафарбували чорною фарбою.

"Роботу знищили. Тепер на її місці - чорний прямокутник 11х5 метрів, - пише Кузнєцов у своєму фейсбуці. - Виявляється, пекельні муки засліплених провладних елементів, п'яних чудовиськ, ганебних ментів, брехливих суддів зображати заборонено. Привіт, Середньовіччя!"

Керівництво "Арсеналу" попросило всіх причетних до виставки людей не коментувати події до приїзду в Арсенал Віктора Януковича. Приїзд президента очікується 26 липня в 12:00. Крім того, за словами джерел, заступник гендиректора музейного комплексу Олександр Соловйов написав заяву про звільнення.

Також повідомляється, що 26 липня, в день відкриття виставки "Велике і величне", о 18:00 планується акція протесту "Зупинимо клерикалізацію України", в якій планують взяти участь художники, не згодні з позицією адміністрації "Мистецького Арсеналу".

Нагадаємо, "Велике і величне" було задумано як музейна бієнале, що збирає найкращі зразки українського мистецтва з різних музеїв країни. Директор музейного комплексу "Мистецький Арсенал" Наталія Заболотна в інтерв'ю LB.ua розповідала, що цей проект задумувався спеціально під святкування 1025-річчя Хрещення Русі.