ua en ru

У Києві майже задарма можна отримати брендову річ

Популярні за радянських часів комісійки знову в моді в столиці.

Осінь - сезон нових покупок. І - привід позбавитися від колись улюблених, а тепер непотрібних речей. Комісійні магазини в Києві зараз - модна тенденція, яка захопила навіть столичних знаменитостей. Власники комісіонок розповіли нам, що це не тільки хороший спосіб заощадити і безболісно позбутися непотрібного, але і знайти унікальну річ.

ЗВИЧАЙНІ. У «Старої доброї коміссіоночке» на пр. Гагаріна можна знайти взуття, одяг, дитячі речі, предмети інтер'єру, посуд і побутову техніку. «Покупці - в основному жителі району і Лівого берега. А привозять речі з усього Києва, - говорить директор Галина Козлова. - Вимоги до товару, який здають, дуже суворі. Одяг та взуття обов'язково сучасні, незношеного, бажано «віком» не більше двох років, а вартість визначаємо на місці. Є і перевірка. Якщо, приміром, жінка принесла речі чоловіка, це виглядає нормально. Але якщо молода людина приносить дорогі жіночі речі - це насторожує. Тому ми просимо показати паспорт ».

У коміссионках практично немає китайських чи турецьких речей, товар - унікальний і в єдиному екземплярі. «Ми приймаємо і картини. А ось антикваріат і золото, для яких потрібні оцінювачі, не беремо, для цього є спеціалізовані магазини. Буває принесли річ, думаючи, що вона недорога, а виявилося - антикваріат », - розповідає Галина. У магазині можна знайти футболки по 3-6 грн, і натуральну шубу за 15 тис. грн. Є і бобінний магнітофон за 1000 грн.

У комісіонці «Скриня» (Вербицького, 32-а) речі приймають на 60 днів, гроші видають після покупки товару. За зберігання - 3% від вартості. За словами господині Олени, умови з клієнтами обговорюють індивідуально. «У нас і є постійні клієнти. Багато люблять розповідати, як їм дісталася річ - для когось це був дорогий йому подарунок, а хтось за кордону привіз », - говорить вона. Тут можна знайти светр і за 20 грн, і за 90 грн, джинси - від 20 грн. Якщо товар цікавий, його можуть забрати за пару годин. Але є і нові речі. Олена пояснює: «Зараз закриваються багато торгові точки. Непроданий товар несуть до нас ».

ЛЮКС. У комісійні бутіки з брендовими і дизайнерськими речами в центрі заглядають і знаменитості. Найпопулярніший - Goodbuyfashion (Саксаганського, 102-б, оф. 38). Речі тут унікальні: перевірений часом вантажу і одяг сучасних дизайнерів. Власниця Наталія Ісупова говорить, що сюди приносять речі телеведуча Василіса Фролова, співачка Джамала, художниця Маша Шубіна.
«Дівчата речі несуть мішками. Здавав речі та Ілля Чичкан, режисер Семен Горов куртку приніс. За покупками приходять Андре Тан, Даша Малахова, - говорить Наталя. - Але намагаємося, щоб ціна була до 2000 гривень. Фото дорогої речі господар може розмістити на нашій сторінці в «Фейсбуці», і продати, не зберігаючи в магазині ». У жовтні відкрився ще один люксмагазін The BOX (вул. Пушкінська, 34), де торгують речами світових брендів. Господиня Вікторія - дружина Олександра Цекало та сестра Віри Брежнєвої, - вважає, що такі магазини дають можливість дівчатам одягатися стильно, красиво, не віддаючи великі гроші.

Окунська залишає, Вольнова здає. Ми запитали у відомих модниць, що вони роблять зі своїми речами, після того як перестають їх носити. «У мене такий стиль одягу, настільки екстравагантний, що не кожен наважиться такі речі надіти: величезні пачки або сукні зі шлейфом, капелюхи по 70-80 см. Тому більшість нарядів залишаються в моїй шафі. Але комісійні магазини я дуже люблю, там можна знайти унікальні речі. Я і сама віддала кілька моїх Наташі Ісупової, наприклад, сукня, в якій я виходила на один зі світських заходів », - зізналася світська левиця Світлана Вольнова. Колишня модель і тусовщиця Наталя Окунська говорить, що у неї немає такої проблеми, як «нікуди складати речі та нічого одягнути». «Всі речі, які в мене є, - мої улюблені, я їх ні в якому разі не роздаю, не продаю, а залишаю своїм дочкам. Я вважаю, що в кожної речі - своя енергетика, вони повинні залишатися в будинку. Тому я і не купую вінтажні речі », - каже Наталя.