ua en ru

Укладання рулонного газону - крок за кроком

У цій статті ми поділимося з вами , шановні читачі , своїм багаторічним досвідом і знаннями з укладання рулонного газону , а також дамо поради і рекомендації , які потрібно враховувати при його пристрої .

Головне, що слід знати про рулонному газоні : це швидкопсувний продукт! Зрізаний на полях виробників і згорнутий в рулон газон не призначений для тривалого зберігання. З моменту зрізання до його укладання повинно пройти якомога менше часу , в ідеалі - один день. Звичайно , рулонний газон зберігається набагато більше часу , і транспортується в рефрижераторах з підтриманням певної температури на далекі відстань , а при великих обсягах робіт укладання займає до п'яти днів , але все це за умови , що стан газону відстежує фахівець. Якщо ви таким не є , зберігання газону в згорнутому стані краще не затягувати. Тому перш ніж замовляти газон , вам слід підготувати все для його укладання.

Почати потрібно з підготовки грунту , і тут можуть виникнути проблеми. Одна з них: ваша ділянка заріс травою , упереміш зі найлютішими ворогами газону - бур'янами , такими як кульбабки і подорожник . Відразу перекопувати землю не варто , якщо не видалити бур'ян , коріння проростуть і бур'яни вилізуть на поверхню прямо через газон. Весь бур'ян , включаючи і звичайну траву , потрібно обробити гербіцидами суцільної дії , ( уважно прочитавши інструкцію дотримуючи всі запобіжні заходи !) , Почекати два-три тижні , і тільки після цього можна почати перекопувати земельну ділянку.

Якщо часу чекати немає , ділянка сильно заріс , а земля залишає бажати кращого ( для газону потрібно шар хорошою родючого грунту товщиною сантиметрів десять ) , є більш швидкий , але і більш витратний спосіб вирішити проблему і підготувати ділянку під газон . Це виїмка грунту - верхній шар землі знімається , і вивозиться разом з усіма бур'янами , а на його місце засипається чиста родюча земля .

Наступний етап - підготовка грунту під укладання самого газону. І тут основне завдання - ретельно вирівняти і ущільнити поверхню. Помітні провали і нерівності неприпустимі. Зверніть увагу на те , як ми вирівнюємо грунт ( на знімку). Звичайно , це досягається з досвідом , але і у вас може вийти не гірше , якщо будите слідувати нашим рекомендаціям , а секрет тут простий. Будь камінь , засохлий ком великого чи малого розміру створює нерівності в землі. І вам не вдасться ні вирівняти , ні укотити грунт , поки ви не приберете всі камені .

Починаючи планування ділянки , відразу заглубляйте граблі , і все що чіпляється , обов'язково прибирайте , не залишаючи ні єдиного каменю ! Головне ми вам підказали , а всі тонкощі можна дізнатися вже самостійно , на практиці. У нас , як бачите на фото, виходить навіть щось на кшталт візерунків , але ми їх , звичайно, не малюємо спеціально , це вироблена роками техніка вирівнювання землі .

Після того як землю вирівняли , її потрібно укотити і ущільнити . Найкраще це зробити катком. У спеціалізованих садових магазинах він називається ще садовим валиком , при бажанні його можна виготовити самостійно або взяти напрокат. Цим садовим валиком потрібно укочувати землю до тих пір , поки вона не стане щільною , і по ній можна буде ходити, не провалюючись . Укочувати краще рядами , спочатку вздовж , потім , теж рядами - впоперек. При необхідності можна граблями (знову-таки рядами !) Підрівнювати грунт. При цьому сильно заглубляться вже не потрібно , досить злегка боронувати і вирівнювати поверхню , і знову укочувати .

Отже , основа під газон у нас підготовлено , можна замовляти рулони. Для доставки та розвантаженні газону найбільше підійде маніпулятор , тому що вага одного рулону 15-20 кілограмів , а от вага одного піддону , на якому розміщується близько 50 кв.м - більше тонни. Для полегшення праці при розвантаженні і доставці рулонів добре використовувати садову візок.

Тепер , коли рулонний газон у вас на ділянці , ваше завдання не тільки як можна швидше його укласти , а й постійно стежити за його станом. Якщо на вулиці спекотна сонячна погода , піддони з газоном краще накрити . А при роботі з рулонним газоном не слід тримати його на сонці в згорнутому або перевернутому стані , краще відразу і повністю розгорнути. При необхідності газон можна злегка змочувати , але не дуже сильно , інакше вам буде складно з ним працювати. Інтенсивно поливати можна ті ділянки , де ви вже закінчили роботу.

Рулонний газон укладається в два етапи. З початок газон развозится і розкладається по ділянці в кілька рядів у шаховому порядку , це потрібно для того , щоб шви не збігалися. Для цього крайні рулони розрізають навпіл « через один » - в один ряд укладають цілий рулон , а в наступний - половинку . Коли ви розстеляють газон , бажано між розгорнутими рулонами залишати зазор в 2-3 сантиметри.

Уклавши декілька рядів газону , можна приступати до наступного , заключного етапу укладання. Це стиковка . Сідаємо (точніше , встаємо на коліна ) на газон , і починаємо щільно підганяти газонні пласти один до одного. Пройшовши і зістикувавши весь ряд , переходимо до наступного , і так далі. Місцями буде необхідно десь відрізати зайве , а десь , навпаки , зі шматочків складати « мозаїку ».

Ще , напевно , слід сказати , чому краще різати рулонний газон. Кращий інструмент для цієї мети - звичайна маленька складна содова ножівка . До речі , при укладанні газону вона вам знадобиться.

Після того як ви поклали і зістикували весь газон , його слід обов'язково ретельно і рясно пролити , і поливати надалі , в перші після укладання дні - щодня. Якщо газон під час укладання місцями пожовтів або підсох - починайте поливати , не давайте йому просихати протягом декількох днів - і він обов'язково відійде. Коли газон потребує поливу - це видно по самому газону , трава стає сухою . Які саме рулони більше потребують поливі - видно відразу після укладання: газон ніби викладений з різних сортів , насправді це один вид газону одного кольору , просто один рулон більш « живою» , а інший вже потребує поливу .

Увага! Якщо після укладання на кордонах колишніх рулонів починають з'являтися щілини , це говорить про те , що газон сохне і його треба ретельно полити. З часом , у міру приживлюваності газону , полив можна скоротити і поливати вже в міру необхідності.

Пройде пара тижнів - і ваш газон досягне зростання першої стрижки , а через місяць не залишиться ніяких ознак рулонного газону , ніби ця рівна зелена трава росла у вас завжди . І якщо будете поливати газон , вчасно видаляти бур'яни , регулярно постригати його ( не так на коротку висоту!) , Ваш газон буде радувати вас довгі роки своєю яскравою , соковитою смарагдовою зеленню.