ua en ru

В українців почали конфісковувати авто з номерами ЄС

Тим, хто їздить на машинах з іноземними номерами, схоже, краще пересісти на метро.

Тільки з початку року за порушення митних правил при ввезенні авто суди винесли близько 800 постанов (дані єдиного реєстру судових рішень), зобов'язавши українців заплатити 100% вартості машини, а самі авто конфісковують. Як вже повідомлялося, у такий спосіб митниця бореться з тими, хто задешево купує авто в країнах Європи, а в Україні ввозить його як службовий, оформлений на фірму за кордоном. При такому розкладі власники автомобіля обходять стороною митне оформлення авто (а це немало - мінімум півціни самої машини).

Зовсім нещодавно суд відібрав у харків'янина «БМВ Х5» з литовськими номерами. Водій при цьому пред'явив свідоцтво про реєстрацію машини на фірму IVOlink у Вільнюсі. Однак з'ясувалося, що трудовий договір, на який він посилався, не зареєстрований в територіальній біржі праці Литви. А водій не має офіційного дозволу на працевлаштування в Литві. Тому суд вирішив, що «БМВ» ввезли в Україну незаконно. За порушення Митного кодексу харків'янина зобов'язали заплатити штраф у 82 472 грн. А 10-річний «БМВ Х5» конфіскували, оцінивши його також у 82472 грн (для порівняння, приблизно стільки коштує новий «Ланос»).

Цікаво, що у литовському реєстрі директором фірми IVOlink числиться хтось Андрій Євгенович Жуковень. Тобто повний однофамілець заступника голови громадської організації «Дорожній контроль», яка бореться за права водіїв і «кошмарить» даішників в інтернеті. Більше того, на автофорум жваво рекламуються послуги Жуковень з реєстрації на його литовську фірму будь-яких авто і безперешкодному проїзді по Україні. Автолюбителі повідомляють, що за реєстрацію на фірму IVOlink потрібно викласти всього 1500 євро, замість 5-6, а то і 10 тис. євро за офіційну «розмитнення». Потім потрібно лише продовжувати документи і все - катайся собі по Україні. У «Дорожньому контролі» від такого бізнесу відхрещуються. «Андрій Жуковень зараз в США, наш керівник - Ростислав Шапошников теж за кордоном, я вперше чую про якісь литовських фірмах Андрія і доставці нерозмитнених авто, - заявив нам керівник прес-служби« Дорожнього контролю »Єгор Воробйов. - Можливо, це якась провокація ».

Як розповіли нам в прес-службі Міндоходов, тільки за останні півроку за порушення правил тимчасового ввезення авто 330 українців повинні заплатити штрафів на 3 млн грн. Це стосується машин, які в'їжджали як службові, а пізніше з'ясовувалося, що за іноземними фірмами, на які вони оформлені, розкривалися підробки довіреностей. Часто ввозять легковика, зареєстровані на закордонні фірми-одноденки. Чиновники від Міндоходов кажуть, що є ще одна схема: коли легковик в'їжджає як комерційний транспорт. За законом, йому дозволено перебувати в Україні до 20 діб. Такі іномарки відразу викликають підозру. За порушення транзитних правил ввезення авто з початку року 659 українців оштрафовані на більш ніж 3,5 млн грн.