Ціна на монети Візантії

НовиниІнше    26.09.2016 - 15:35

Ціна на монети Візантії


У далекі часи Візантія вважалася одним з найвпливовіших держав у світі, яке розвивалося активними темпами в економічній, науковій та культурній сфері. На її території використовували монети зі срібла, золота та бронзи, на яких були зображені імператори цієї держави. Цікаво, що аж до 602 р їх портрети зображувалися без бороди, а після цього часу у всіх додатково вона вже була викарбувана. Ціни на монети Візантії можете уточнити на сайті coins.kiev.ua

Вартість золотих монет Візантії (солід, семіссіс, Треміссис)

Грошові знаки цього древнього держави, зроблені з золота, випускалися таких номіналів:

● Солід - це вища золота візантійська монета, яка вперше була викарбувана в період з 324 по 337 рр. Вона важить приблизно 4,5 г і зроблена з золота проби 900. На монеті зображений імператор до пояса, що сидить на престолі і увінчаний діадемою. Солід має овальну форму. На сьогоднішній день вартість монети залежить від її стану і дати карбування, тому може варіюватися від 600 до 1200 доларів.

● Семіссіс - це друга за величиною золота візантійська монета. Вона використовувалася під час зовнішньої торгівлі держави. Вага її становить 2,2 г, і зроблена вона з золота 900 проби. На одній стороні монети зображений імператор, а на іншій - будь-якої зі святих. Орієнтовна вартість її дорівнює 600-700 у. е.

● Треміссис - ця золота монета з'явилася вперше в IV столітті і використовувалася для операцій внутрішньої торгівлі. Важить вона 1,37 г і зроблена також з золота 900 проби. Приблизна ринкова ціна Треміссис становить 250-400 американських доларів.

Ціна на срібні монети Візантії

Ці грошові знаки випускалися таких номіналів:

● міліарисії - найбільша монета держави. Її вага дорівнює 4,65 м Вона була введена в обіг за часів імператора Костянтина І. На всіх таких монетах карбували імператори в профіль, що сидять на троні з пергаментом в руках.

Вартість міліарисії коливається від 350 до 1200 у.о. і залежить від її стану.

● кератит - ця срібна монета вважалася основною в грошовому побуті в державі. Вона використовувалася в побуті місцевим населенням Візантії. На сьогоднішній день орієнтовна її вартість становить 200-300 доларів.

● Гексаграм - ця срібна монета вважається найрідкіснішою, так як її випуск був перерваний. Важить вона 6,82 г і коштує приблизно 800-1200 у. е.

● силіква - ця монета зроблена зі срібла найвищої проби, але до наших днів дійшло їх занадто мало в хорошій якості. З цих причин вартість на ринку порівняно низька і дорівнює приблизно 100-200 у. е.

● Полсіліква -самая дрібна монета Візантії зі срібла. Застосовували її в побуті в деяких містах держави стародавнього світу. В даний час ціна дорівнює 80-100 у.о.

Бронзові монети Візантії

В цій державі карбувалися такі монети з бронзи:

● Нумусс - в даний час оцінюється в 25 доларів.
● Полфолліса - орієнтовно коштує 20 у. е.
● Декануммій - від 5 до 50 доларів.
● Пентануміум - коштує приблизно 20 у. е.

Джерело: coins.kiev.ua

On Top