ru ua

Тимошенко відвезуть до Німеччини вже сьогодні

Варіант про помилування екс -прем'єра , запропонований європейськими спостерігачами , нібито влаштував українську сторону

Сьогодні ще до обіду Юлія Тимошенко буде частково помилувана і відправиться на лікування до Німеччини. Про це повідомило джерело в Адміністрації президента , контактує з місією Європарламенту , пише Обозреватель.

«Екс -президент Європарламенту Пет Кокс і екс -президент Польщі Олександр Кваснєвський написали лист на ім'я президента України Віктора Януковича , в якому запропонували варіант " часткового помилування "екс-прем'єра Юлії Тимошенко , - уточнило джерело. - Це був найбільш реальний варіант вирішення проблеми , і він цілком влаштував українську сторону. Тимошенко вже відбула два роки ув'язнення з семи , тому є підстави для виїзду за кордон, зокрема до Німеччини , для проходження лікування ».

Раніше Сергій Власенко заявив , що його підзахисна прийняла пропозицію Кокса та Кваснєвського лікуватися у Німеччині.

Нагадаємо , 5 серпня 2011 року колишній прем'єр -міністр Тимошенко була арештована в ході судового процесу у справі про перевищення влади і службових повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році. Суд засудив Тимошенко до семи років тюремного ув'язнення з подальшим трирічним забороною займати державні посади і до відшкодування збитків .

З 30 грудня 2011 Тимошенко відбуває покарання у Качанівській колонії.

З 9 травня 2012 року вона проходить реабілітацію в ЦКЛ № 5 «Укрзалізниці » в Харкові. Крім того , в суді вже більше року перебуває на розгляді справа ЄЕСУ. Розгляд справи відкладається через відсутність Тимошенко на засіданнях суду .

18 січня 2013 Тимошенко було пред'явлено підозру в причетності до замовлення вбивства народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році. У досудовому розслідування у присутності слідчого судді допитано вже 7 свідків. Тимошенко не була присутня ні на одному з допитів .