ua en ru

Процесинговий центр - цілі і завдання

Сьогодні оплата товарів та послуг за допомогою пластикової карти або онлайн еквайринг, якщо мова йде про інтернет-магазині, звичайна справа. А хто-небудь з нас замислювався хоч раз про те, яка ж насправді це не проста процедура? Нам здається, все дуже просто: віддав картку, продавець провів на своєму апараті, попросив розписатися, і довгоочікувана покупка у нас в руках. Насправді оплата пластиковою карткою - це процес, що включає в себе участь декількох сторін, крім продавця і покупця, тут також задіяні процесинговий центр, платіжна система, банк-емітент, банк-еквайр. Ми пропонуємо познайомитися, мабуть, з центральною ланкою в цьому процесі, з процесинговим центром.

Що таке процесинговий центр?

Діяльність, спрямовану на обробку інформації, яку необхідно використовувати при здійсненні платежу, виробляють процесингові центри.

Процесинговий центр можна розглядати, як головного посередника між усіма учасниками процесу здійснення платежу за допомогою карти, він забезпечує інформаційну і технологічну взаємодію між ними. Це своєрідний центр, який веде свої підрахунки, повідомляючи при цьому іншим учасникам процесу оплати товару або послуги за допомогою платіжної карти (еквайринг), про необхідність здійснення будь-яких дій.

Види процесингових центрів

На сьогоднішній день виділяють три види:

1. Клірингові центри платіжних систем.

Сьогодні на світовій арені прийнято виділяти такі види клірингу: міжбанківський, валютний і товарний.

2. Процесингові центри банків, робота яких здійснюється за рахунок підключення їх до різних платіжним системам.

3. Центри особливих процесингових компаній. До таких центрів найчастіше підключаються банки, які не мають свої процесингові центри.

Завдання та функції процесингового центру

До найголовнішою, і, мабуть, основний завданню належить забезпечення обробки запиту на авторизацію банківських карт.

Розглянемо на прикладі: за допомогою обладнання для еквайрингу, продавець надсилає запит про оплату покупки. Процесинговий центр повинен перевірити інформацію, що надійшла до нього інформацію про власника карти: номер, ім'я, коди безпеки. Потім після аналізу та перевірки достовірності даних, центр відправляє сигнал про рішення відмови, або дозволу виконання операції за допомогою даної картою. Оброблений запит процесинговий центр відправляє в базу даних необхідною платіжної системи, де здійснюється звірка отриманих даних. Якщо карта, при використанні якої запустився весь механізм, дійсна, і на ній достатньо грошей, то вже безпосередньо терміналу, наприклад, в магазині приходить позитивну або негативну відповідь з банку, клієнтом, якого є покупець.

В цей же момент процесинговий центр здійснює платіжне доручення, для того, щоб кошти з рахунку клієнта були переведені на рахунок продавця.

Описуючи дані операції, створюється враження, що весь цей процес займає величезну кількість часу, проте, в реальності, все робиться за лічені секунди.

Джерело: сайт компанії "Юнітеллер"