Обама звернувся до нації з сирійського питання

Президент США Барак Обама виступив із зверненням до нації , основною темою якого стала ситуація навколо Сирії.

За словами Обами , дипломатичне вирішення сирійського конфлікту є для нього пріоритетним , хоча можливість військового удару по Сирії зберігається.

Президент вкотре підкреслив , що військова операція може бути тільки короткостроковій і в ній не будуть використовуватися наземні війська.

Виступ Обами покликане вплинути на рішення Конгресу , який розпочав розгляд резолюції про можливість проведення військової операції в Сирії.

Виступи окремих конгресменів , а також результати соціологічні дослідження показують , що запропоноване президентом військове втручання в сирійський конфлікт не користується достатньою підтримкою.

За кілька годин до виступу по телебаченню Обама попросив Конгрес відкласти голосування по резолюції у зв'язку з пропозицією Росії за рішенням конфлікту дипломатичним шляхом. Ініціативу російського МЗС щодо запровадження міжнародного контролю над сирійським хімічною зброєю раніше зустріло підтримку і з боку офіційного Дамаска.
У свою чергу , МЗС Франції підготував проект резолюції Радбезу ООН , конкретизує вимоги до Сирії при спробі вирішити конфлікт дипломатичним шляхом.

Як повідомляє Аль -Арабія , Париж запропонував вимагати від Дамаска повного розкриття інформації про програму за хімічним озброєнню протягом п'ятнадцяти днів і негайно допустити міжнародних інспекторів на пов'язані з нею об'єкти під загрозою каральних заходів , починаючи від міжнародних санкцій і аж до військової інтервенції.

На Заході апелюють до того , що використання підрозділами Башара Асада хімічної зброї , яке спочатку західний світ не ставить під сумнів , суперечить ідеалам демократії.

США додатково до цього вважають наявність у Сирії хімзброї загрозою для своєї національної безпеки.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся