Про гінекології та жіноче здоров'я

НовиниІнше    11.08.2013 - 15:07

Турбота про жіноче здоров'я зберігає в собі багато особливостей і свого роду труднощів. Адже тільки жінку Бог наділив здатністю до дітородіння, і втрата цієї якості стає справжнім роком. Саме тому потрібно з самого юного віку стежити за своїм жіночим здоров'ям - регулярно обстежуватися у гінеколога.

Гінекологія, як наука, повністю присвячена жінкам. Вона займається вивченням діяльності жіночого організму, а також всіляких захворювань, пов'язаних з особливостями організму представниць слабкої статі в різні періоди життя. І величезну частину в цій науці займає саме вивчення профілактики даних захворювань, спрямовану на те, щоб жінки були здорові в будь-якому віці.

Гінеколог-лікар, фахівець з гінекології. Дана назва, до речі, сталося з грецької мови, де гине - це жінка, а логос - наука. Цей фахівець займається тим, що діагностує, лікує, а так само попереджає жіночі хвороби. Існує дитяча та загальна гінекологія. Дитяча гінекологія і дитячі і підліткові лікарі обстежують дівчат віком до вісімнадцяти років.

Лікарі-гінекологи за своєю спеціалізацією поділяються на акушерів і ендокринологів. Лікар гінеколог-ендокринолог займається вивченням менструального циклу, дисфункції яєчників, хворобливих місячних, надлишку чоловічих гормонів і клімаксу. Крім цього, даний лікар допомагає підбирати методи гормональної контрацепції в залежності від особливостей організму. Лікар акушер-гінеколог, у свою чергу, займається плануванням та підготовкою до найважливішого і відповідального періоду в житті жінки - до вагітності. Також цей фахівець попередить розвиток дородових і післяпологових ускладнень і матері та її дитини.

Вперше обстежитися у жіночого лікаря необхідно відразу після того, як дівчина починає жити статевим життям або в 18 років, якщо перше не відбудеться раніше. Але багато відвідують гінеколога навіть до цих двох подій. Адже всілякі хвороби можуть передатися у спадок або виникнути самостійно, наприклад, із за недостатньо частих прийнять ванни. Але навіть якщо з'явиться якесь відхилення, самостійно його визначити практично неможливо. Отже, рекомендується відвідувати жіночого лікаря двічі на рік, здавати аналізи і проходити обстеження.

Не забувайте про те, що про своє здоров'я нудно піклується заздалегідь. І тоді ніякі недуги не осягнуть вас навіть у більш старшому, похилому віці!

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top