ua en ru

Ноутбуки наступають: хітом продажів стають пристрої з максимальною кількістю вбудованих функцій

Легкі та зручні, багатофункціональні і навіть здатні до трансформування, ноутбуки в наш времявсе активніше заповнюють життєвий простір сучасного суспільства - в піку йде на другий план стаціонарним ПК. Купити ноутбук вже не є якоюсь непідйомним завданням.

Постійно зростаючий інтерес до ноутбуків виглядає цілком закономірним. По-перше, їх безсумнівні переваги - це компактність і мобільність. По-друге, переважна більшість лептопів новітньої лінійки мало чим відрізняється від стаціонарних комп'ютерів по частині функціональності і параметрів "мізків".

При виборі ноутбука, який по-справжньому буде гідний стати не просто стильним і модним гаджетом, але і надійною технічною основою для повсякденного життя, потрібно діяти за досить простому алгоритму. Ключові рекомендації фахівців свідчать, що пристрій бажано підбирати в найактуальнішою на даний момент комплектації, оскільки в майбутньому у вас не буде можливості провести навіть саме дрібне оновлення "заліза".

Таким чином, початкові характеристики товару, що купується повинні зберігати свою актуальність протягом хоча б кількох років, а інакше досить скоро, в самому найближчому майбутньому, у вас може виникнути нагальна потреба поміняти свій ноутбук на щось новіше і функціональніша. Скажімо, замінити зламаний DVD-привід цілком реально, але от встановити ту ж відеокарту більшої потужності або нову системну плату вже не представитися можливим.

Асортимент ноутбуків в даний час дуже вражає. Грубо кажучи, весь модельний ряд можна поділити на пристрої бізнес-і економ-класу. Існують також і суперпортативних ноутбуки - вони надкомпактне, споживають мало енергії, мають мінімальну вагу і прийнятну ціну. У нетбуках - а саме так прийнято називати подібні пристрої - головне достоїнство полягає в різноманітності дизайнерського оформлення, низькій вартості і підвищеної мобільності. Подібний гаджет - відмінний вибір для мандрівників, студентів і просто активних сучасних людей.

У лінійці ультрабуків осібно стоять продукти від Apple. А стало бути, вартість такого пристрою буде істотно відрізнятися від середньостатистичних моделей інших виробників. Так, ультрабук MacBook Air MD231, залежно від комплектації, в Києві можна зустріти в ціновому діапазоні від 9,7 тис. грн і до 17,5 тис. грн. Його габарити - 325x227x17 мм. Мінімальні параметри згаданої моделі - процесор 3427U з частотою 1,8 Ггц, екран з діагоналлю 13,3 дюйма і дозволом 1440x900, відеопам'ять на 256 МБ.

Схожі за змістом пристрою, але тільки більш "народних" виробників, можна відшукати на ринку чи не вдвічі, а часом - втричі дешевше. Від фактора ціни, зрозуміло, нікуди не втечеш, а тим більше при підготовці до покупки повноцінного ноутбука.

У цілому, при виборі пристрою, який би повністю задовольняло всі ваші потреби, потрібно особливо звертати увагу на його вагу, тривалість роботи від акумуляторної батареї і розміри. Важлива також і контрастність екрану, адже деякі моделі призначені до роботи в умовах яскравої освітленості. Не забувайте про параметри системи охолодження. Крім цього, не варто купувати ноутбук з близьким розташуванням usb-та інших роз'ємів, оскільки в процесі експлуатації виникне ситуація неможливості під'єднати небудь пристрій.

Ну і, мабуть, головне - купувати ноутбук потрібно з розумом, а не грунтуючись лише на рекомендаціях продавця-консультанта. Його погляд на важливість тих або інших характеристик може сильно відрізнятися від уподобань потенційного покупця. Зрештою, у вас із співробітником магазину різні цілі. Тому, щоб купити хороший ноутбук на роки, постарайтеся вибрати модель з максимальною кількістю вбудованих функцій.