ua en ru

Як національні домени .UA пов'язані з торговою маркою?

Як національні домени .UA пов'язані з торговою маркою?

Якщо ваш бізнес або організація позиціонується і орієнтується на Україну, то краще використовувати домени в національній зоні .UA.
У цій статті ми поговоримо про особливості реєстрації домену в зоні .UA і про те, що для цього потрібно.
Особливості реєстрації домену .UA
Свою національну доменну зону Україна отримала в грудні 1992 року, а з квітня 2012 року в .UA впроваджений DNSSEC для захисту доменів від фальшивих DNS даних.
Реєстрація доменів другого рівня контролюється ICANN-організаціями. В Україні такою організацією виступає ТОВ «Хостмайстер», зареєстрована в 2001 році. Це єдиний адміністратор домену першого рівня. Він реєструє національні домени наступних рівнів.
Головною особливістю реєстрації в доменній зоні .UA є вимога зареєстрованої торгової марки. І тут є свої нюанси, про які найкраще знати заздалегідь:
ім'я вашого домену збігається з назвою зареєстрованої ТМ;
назва ТМ дозволено складати латиницею або кирилицею. В останньому випадку при присвоєнні доменного імені кириличні символи транслітеруються в латинські. Ще в назві ТМ допускається використання знаків і їх комбінацій ( «:», «&» і ін.). При реєстрації домену все знаки прибираються;
варто утримуватися від використання в ТМ надто поширених або загальних слів ( «ніж», «послуги» і т.п.) тому в такому випадку підвищується ризик відмови в реєстрації. Якщо ж ви хочете саме таке доменне ім'я, то тоді варто пробувати використовувати нестандартне написання цих слів у назві торгової марки - додати в назву знаки між буквами і т.п .;
перед тим, як увійти потрібно обов'язково звернутися до бази даних патентного відомства для пошуку вже поданих на розгляд заявок або існуючих ТМ зі схожою назвою (або точно таким же). Так ви будете точно знати, що ваша ТМ не збігається з назвою іншої марки і вам не відмовлять в реєстрації. Дана послуга платна, а сам пошук займає до 8 днів;
є різні варіанти процедури реєстрації (стандартна, прискорена і т.д.), які відрізняються за термінами (від 18 до 3-4 місяців) і по тарифах.
Як бачимо, оформлення ТМ - трудомістка процедура і раціональніше буде скористатися послугами профільних компаній. Або ще краще - компаній, які пропонують комплексне супровід: від оформлення ТМ і реєстрації доменного імені до надання хостингових послуг.
Що потрібно для реєстрації самого домену
Оформлення ТМ - це найскладніший етап. Далі, щоб зареєструвати доменне ім'я в зоні .UA, необхідно подати:
копію свідоцтва, виданого при реєстрації ТМ;
копію свідоцтва, виданого при реєстрації юрособи. Завіряється підписом керівника організації (ставиться на кожній сторінці) і печаткою компанії.
Фізичні особи при реєстрації замість свідоцтва подають копії паспортних даних. Тут нотаріальне завірення копій не потрібно.
При реєстрації іноземних компаній список поданих документів може зазнавати деяких змін.
Сам процес реєстрування доменів в зоні .UA складає 14 днів.