ru ua

Почалася підготовка до евакуації київської мерії

В даний момент почалася підготовка до евакуації київської мерії. Мітингувальники почали неспішно збирати речі і обмундирування для того , щоб переїхати в Український дім.

Дані дії виконуються з причини виконання закону про амністію затриманих активістів. Суть документа коротко така : захоплені адміністративні будівлі взамін на мітингувальників і навпаки.

Сьогодні в другій половині дня Генпрокуратура пом'якшила запобіжний захід 224 підозрюваним у масових заворушеннях. Це говорить про те , що найближчим часом мітингувальників випустять із СІЗО. Звільнення приміщень , в яких розташовуються органи влади , проходить поступово і почалося в той день , коли закон набув чинності.

29 січня парламент прийняв законопроект про амністію заарештованих учасників масових акцій авторства депутата від Партії регіонів Юрія Мірошниченка . Для голосування і закриття Ради депутатам вистачило 3 хвилин.

Як пояснив автор законопроекту Юрій Мірошниченко , в законі йдеться про звільнення не всіх зайнятих будівель , а лише облдержадміністрацій та Київської міськадміністрації. Український дім , Будинок профспілок і Жовтневий палац , сам Майдан , вул. Хрещатик, де стоять намети , і самі намети залишають мітингувальникам , щоб їм " було де грітися в мороз" .

11 лютого суд змінив шістьом активістам Автомайдану статтю з " хуліганства " на " масові заворушення". Всі вони були переведені під домашній арешт.

Крім того , під закон про амністію амністії потрапили 15 евромайдановцев , за масові заворушення в листопаді- грудні минулого року.

За час проживання активістів у київській мерії , за даними КП " Госкомобслужіваніе " , звідти пропало майно на суму 500 тисяч гривень.

Перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко оцінив збитки, завдані мерії , в 3 мільйони гривень. Рахунок чиновник має намір виставити організаторам акцій