Чи може роботодавець звільнити жінку "в положенні"?

НовиниІнше    11.08.2013 - 14:57

У Юридичну Компанію «Малов і Партнери» звернулася молода дівчина, яка працювала продавцем-консультантом у великому супермаркеті. З керівництвом у неї завжди були натягнуті відносини, адміністрації великої торговельної точки було незручно мати в штаті вагітну співробітницю, яка, до того ж ще вчилася на заочному відділенні і часто брала відпустку для того, щоб здавати чергову сесію. Коли дівчина, поставивши до відома своє керівництво і отримавши мовчазну згоду, поїхала здавати іспити, її, чи не сповістивши, просто звільнили за прогули, пославшись на статтю 81 пункт 6 Трудового Кодексу РФ.

Коли дівчина повернулася з поїздки, її поставили перед фактом, порушивши всі існуючі процесуальні норми. Вона вирішила боротися за себе і відновитися на колишньому місці. Тому скористалася послугами Юридичної Компанії «Малов і Партнери», яка допомогла їй відстояти своє право в суді і компенсувати всі витрати. Справу взяв в руки досвідчений юрист по трудових спорах Скрипник Іван Валерійович. Він дуже швидко зібрав докази, які свідчили про те, що роботодавець здійснив цілий ряд грубих порушень, які ставили під сумнів норми існуючого законодавства.

По-перше, співробітниця не отримала на руки документи, які змогли б підтвердити факт порушення трудової дисципліни.

По-друге, адміністрація торгового комплексу проігнорувала пред'явлену довідку про те, що дівчина все ж була на сесії.

По-третє, була звільнена жінка, яка перебуває на п'ятому місяці вагітності, що саме по собі порушує положення статті 261 ТК РФ, яка забороняє розривати трудові угоди з жінками, що знаходяться "в положенні". Торговий комплекс не оголошував про ліквідацію своєї діяльності, а значить, не мав право звільняти вагітну співробітницю.

Завдяки професіоналізму досвідченого юриста, трудовий спір було вирішено на користь заявниці. Скрипник Іван Валерійович представляв інтереси своєї підопічної у всіх інстанціях. Він порадив їй написати заяву до Державної інспекції праці, в прокуратуру, допоміг оформити позов до суду, зібрати необхідні докази неправомірності дій роботодавця. В результаті дівчина була не тільки відновлена ​​на своєму колишньому робочому місці, але і отримала солідну матеріальну компенсацію. Вона благополучно вийшла в декрет і закінчила свій інститут.

Допомога професійних юристів допомогла людині у важкій ситуації вирішити трудовий спір на свою користь.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top