ru ua

Мозаїка з смальти

Сьогодні мозаїку досить часто використовують в декорі інтер'єру різних приміщень. З давніх часів вона була одним з видів мистецтва. Для декору ванної кімнати за допомогою мозаїки облицьовують стіни , викладають підлогу , декорують саму ванни , раковини і дзеркала.

Для виготовлення мозаїки досить часто застосовують специфічне глушіння і непрозоре скло. Таке скло називається смальта . Воно відрізняється досить високою міцністю і при його фарбуванні відрізняється високою насиченістю кольорів. При цьому смальта дуже стійка до різних ушкоджень і побутової хімії. При виготовленні смальти до її складу вводять різні добавки як штучного , так і натурального походження. Подібне створює неоднорідність структури , надає даному матеріалу неповторну кольорову гамму. Досить часто саме смальта застосовується при створенні індивідуального панно з мозаїки , наприклад , мозаїка на фасаді будівлі.

Завдяки особливим добавкам колір смальти виходить насиченим , яскравим і глибоким. Сучасні технології дозволяють виготовляти матеріал неоднорідний за текстурою , передавати кілька тисяч кольорів та їх відтінків , а також можуть посилювати ефект світіння зсередини. Для виробництва золотої смальти застосовують фольгу , яка прокладена між 2 шарами скла.

Поставляється класична смальта великими шматками - заготовками , від них художники - мозаїчисти спеціальними інструментом - щипцями відколюють необхідні шматочки з яких складається панно. Такі шматочки виходять різної неправильної форми. У цьому і полягає їх принадність. Каліброване фабрична смальта поставляється у вигляді вже готових модулів. Така смальта схожа зі скляною мозаїкою , проте вартість набагато дорожче , а також має зовсім іншу якість чіпсів.

Головна перевага смальти - це різноманітність форм і чистота колірної гами. На відміну від скляної мозаїки , художня мозаїка має досить гладку поверхню, з неї дуже легко видалити будь-які забруднення . Також вона дуже стійка до абразивного зносу , а , отже , є придатною для укладання в місцях , де підвищена навантаження - наприклад , в коридорі або в кухні на підлозі.

У даного матеріалу є один мінус - його вартість . Іноді така мозаїка оцінюється практично як витвір мистецтва. До даного можна було б додати і ціну робіт , однак у наш час , фірми пропонують вже готові варіанти панно з мозаїки , орієнтуючись на масових клієнтів. Вони, звичайно , коштують набагато дешевше виготовлених на замовлення за індивідуальним проектом.

Смальта - це атрибут дорогих інтер'єрів: знаменитих соборів , а також королівських палаців. З смальти виготовляють унікальні пано з мозаїки , роблять репродукції картин і навіть виготовляють « килими ». Подібні твори роблять вручну , що і пояснює високу вартість мозаїки з смальти.

Смальта взагалі не поглинає воду , тому її декоративна поверхня може покрити різні поверхні : ванну , басейн , фонтан. Різні вставки з мозаїки , фризи зможуть доповнити загальну обробку в кімнаті.

Смальта є жароміцним матеріалом і з успіхом може застосовуватися при облицюванні печей і камінів. Морозостійкі властивості смальти можуть використовуватися як в інтер'єрі будинку , так і для обробки фасадів , деяких елементів ландшафтного дизайну. Завдяки своїй унікальній здатності покривати навіть найбільш складні криволінійні поверхні і всього багатства колірної гами - використовувати її можливо всюди: для обробки в будинку , для фасаду на вулиці , у ванній кімнаті, вітальні , спальні ; на столах , стінах , підлогах , посуді , меблів; як самостійне прикраса або додатковий декор .

Мозаїчне рішення з художньої мозаїки

На сьогоднішній день фірми випускають смальту у вигляді матриць , як на паперовій основі , так і сітчастою . Можна придбати вже готові фартухи для кухні з картинами , орнаментами , малюнками; фризові візерункові бордюри для ванної або цілі « мальовничі » картини . Для хамам можна підібрати візерунок в турецькому стилі на підлогу.