ru ua

Лукашенко не приїде до Києва на 1025-річчя хрещення Русі

Мінськ проведе свої заходи.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко не приїде до Києва на святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі, на якому будуть присутні, окрім Віктора Януковича, президенти Росії Володимир Путін, Молдови Ніколає Тімофті та Сербії Томіслава Ніколіч.

У посольстві Білорусі в Україні виданню Delo.UA відмовилися повідомити причину відсутності Олександра Лукашенка на урочистих заходах у Києві. "Ми не коментуємо цю тему", - повідомили в посольстві.

Мінськ проведе свої заходи з відзначення хрещення Русі. Спочатку до столиці Білорусі з Києва прибуде хрест апостола Андрія Первозванного. Святиня перебуватиме у столиці з 28 липня по 2 серпня. Також на наступний день, 29 липня, Мінськ очікує візит Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і ще сімох предстоятелів православних церков світу для участі в урочистостях.

Нагадаємо, Олександра Лукашенка не запросили в 2011 році на конференцію у зв'язку з річницею Чорнобильської аварії. Сам він дуже різко тоді прокоментував цю ситуацію.

На питання про його відсутність Лукашенко відповів: "На жаль, вошивості вистачає у нинішнього керівництва України. Напрошуватися я ні до кого не збираюся. І бути якимось підспівувачем я теж не збираюся ні в одного президента, ні в іншого".