ru ua

Кузьмі Скрябіну сьогодні виповнилося б 47 років

Кузьмі Скрябіну сьогодні виповнилося б 47 років Фото: Кузьма Скрябін

Українському музиканту, шоу-мену і лідера групи "Скрябін" Андрія Кузьменка, більш відомому як Кузьма Скрябін, сьогодні, 17 серпня 2015 р. виповнилося б 47 років.

Андрій Кузьменко народився в місті Самбір Львівської області 17 серпня 1968 р., хоча дитинство та шкільні роки провів у Новояворівську. Мати Андрія - викладач музики, батько Віктор Кузьменко - інженер. Був єдиною дитиною в сім'ї. За словами самого Кузьми, з дитинства він був "козирним чуваком". Формування особистості проходило під впливом матері. Він часто згадував, як з дитинства мати "гумовою тапочкою заганяла його в музичну школу", яку він закінчив по класу фортепіано.

Першим поштовхом до меломанії була пісня The Beatles "Lady Madonna", яку Кузьма почув на збірнику зарубіжної естради в 1979 році, коли йому було 10 років: "Я не знав, що її виконують Бітли, - згадує Кузьма, - я прочитав назву на конверті значно пізніше. Мене здивувало інше: наскільки простий виявилася музика і наскільки сильно вона вставляла"... Я зробив електрогітару з фанери, розмалював, як повинно бути, і почав лабати на ній... Зігравши цю мелодію на своєму піаніно, я відчув такий душевний підйом, що почав придумувати мелодії сам. Я переконався в тому, що кожен може придумати щось таке, що зрозуміють тисячі, мільйони людей. І це досить важко в технічному плані - потрібно тільки вкласти душу і мізки".

Першим музичним напрямком у творчості Кузьми став панк.У 1983 р. він почув на польському радіо шотландську групу The Exploited, яка захопила його і змусила полюбити панк-музику. Для репетицій своєї першої групи Кузьма використовував актовий зал школи. Група грала на танцях. Співали українською, англійською та російською мовами. Займаючись панк-музикою, Кузьма поступово захопився стилем "нью-романтік", який як раз в той час став надзвичайно популярним.

У 1985 р. Кузьма закінчив школу і, мріючи стати лікарем-неврологом, намагався вступити у Львівський медінститут, але це йому не вдалося із-за деяких особистих причин. Вже через рік Кузьма познайомився з Володимиром Шкондой. Спочатку вони тільки слухали музику, а пізніше почали її грати. Шконда був гітаристом, Кузьма грав на піаніно. Цю "груп"» Кузьма вважає першим етапом появи "Скрябіна".

У 1987 році, після повернення з армії, Кузьму погодилися перевести до Львова на факультет стоматології. За навчання потрібно було заплатити, а потрібної суми у Кузьми не було. Це відбило в нього всяке бажання займатися медициною. У цьому ж році він написав пісні "Lucky Now" (у ній підспівує його двоюрідний чи троюрідний брат, у той час він був ще маленьким хлопчиком), "Brother", "Так То Вже Є". У Кузьми були свіжі знання англійської мови, тому більшість пісень писалося англійською мовою, а потім, залежно від необхідності, їх переводили на українську мову. Головним критиком Кузьми була знову ж мати, до якої він прислухався у будь-якій справі.

Точкою відліку для групи "Скрябін" стало прийняте 29 червня 1989 р. спільне рішення учасників гурту, куди крім Кузьми входили Сергій Гера та Ростислав Домишевский, записати композицію "Feel the Pain" і її україномовний варіант - "Чуєш біль". Слідом за цим почалася запис нових пісень, які увійшли в нині втрачений бобінний альбом "Чуєш біль" (за спогадами учасників колективу - одна половина цих пісень була записана на англійській, а інша половина - українською), і був знятий дебютний кліп на однойменну пісню.

З тих пір в кар'єри групи були злети і падіння, а "золотою ерою" колективу вважається 1997-2000 рр. Серед найбільш відомих пісень "Скрябіна" - "Танець пінгвіна" (1998), "Фото (Брудна як ангел)" (1998), "Чорнобиль форева" (2000), "Негрі люблять молоко" (2001), "Спи собі сама" (2004), "Люди, як кораблі" (2005, "Старі фотографії" (2005) та інші.

Крім музичної кар'єри Кузьма запам'ятався як письменник, телеведучий, продюсер і актор. Багато хто відзначає, що з його смертю закінчилася ціла епоха українського шоу-бізнесу.

Нагадаємо, Український співак Кузьма Скрябін загинув у ДТП вранці 2 лютого на криворізької трасі біля села Лозуватка. У ДАІ повідомили, що музикант перед ДТП виїхав на зустрічну смугу. У ДТП були травмовані адміністратор Скрябіна і експедитор молоковоза.

Концерт пам'яті Андрія Кузьменка пройшов 20 травня у Палаці спорту в Києві. Тоді більше 2 десятків відомих артистів заспівали пісні Скрябіна і зібрали майже 10 тисяч чоловік.

За матеріалами Wikipedia