Джерело в оточенні президента: Луценко - свободу, Тимошенко - новий термін

Четвер 28 лютого 2013 11:18

ЄС хоче лікування екс-прем'єра за кордоном. У владі проти. Зате заради екс-глави МВС можуть змінити закон про амністію.

Тема лікування Юлії Тимошенко за кордоном після саміту Україна-ЄС знову стала актуальною. У кулуарах говорять про те, що такий крок в якості компромісного запропонував Віктору Януковичу в Брюсселі президент Євросоюзу Герман ван Ромпей, який кілька разів публічно заявив про необхідність вирішувати питання «виборчого правосуддя». Однак чи реально це?

У «Батьківщині» до такого варіанту розвитку подій ставляться, природно, позитивно. «Коли в останній раз Юлію Володимирівну бачили наші жінки-депутати, вона виглядав змарнілим і дуже похудевшей, - сказав нам нардеп Андрій Павловський. - Тому ми, звичайно, за те, щоб врятувати людину, і за те, щоб це було зроблено кваліфікованими фахівцями із застосуванням найкращого обладнання. Чи можливо це? У нашій країні вже склалася така система, коли все залежить від рішення однієї людини. Як вирішить Янукович, так і буде ».

У Партії Регіонів не уявляють, як може відбутися такий кульбіт. «У міжнародній практиці є поняття екстрадиції, коли засуджених іноземців відправляють відбувати ув'язнення на батьківщину, але ніде в Європі не було випадку, щоб громадянина своєї країни відправляли відбувати покарання за кордон, - пояснює нардеп Володимир Олійник. - І яке держава візьме на себе відповідальність за здоров'я засудженої, за обмеження її спілкування? За якими законами за кордоном буде працювати наша охорона? Тому я не вірю в такий варіант, поки Тимошенко перебуває в статусі засудженої. І впевнений, що ми не будемо міняти закон під неї - закони приймаються для всіх. Якщо ми дозволимо засудженим лікуватися за кордоном, туди захочуть усі, хто тут накрав ».

Політолог Михайло Погребинський теж не вірить, що Тимошенко відпустять: «Це був би непоганий вихід із ситуації, але я не бачу, якими можуть бути гарантії, що вона поїде і не повернеться мінімум до 2015 року. До того ж те, як розвиваються події навколо справи Щербаня, підводить до думки, що ніякого компромісу не буде ». Цю ж думку висловив для «Сьогодні» і джерело в оточенні президента: «Думаю, межа компромісу з нашого боку - Юра виходить, а Юля залишається сидіти у новій справі».

ЛУЦЕНКО: На вихід з речами?

На відміну від Юлії Тимошенко, перспективи Юрія Луценка можуть бути більш райдужними. Як і наше джерело в оточенні президента, політолог Михайло Погребинський вважає, що для виходу екс-глави МВС з укладення особливих перешкод немає: «Я не готовий оцінювати такий варіант з юридичного боку, але рішення по звільненню його за станом здоров'я буде і правильним, і гуманним. Незважаючи на постійну критику з боку Луценка на адресу влади, він аж ніяк не є фігурою, значущою для громадської думки ».

Але юридичні перешкоди знайшов ... сам Юрій Луценко: він у своєму блозі заявив, що помилування просити не буде, а амністувати його за станом здоров'я не дозволяє стаття, за якою екс-міністр отримав вирок. Втім, наше джерело припускає, що в крайньому випадку закон про амністію може бути змінений.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся