Global Slavery Index-2013: У Киргизії налічується від 15 до 17 тисяч рабів
Киргизія зайняла 81- е місце в світовому рейтингу рабства " Global Slavery Index - 2013 " , складеному експертами правозахисної організації " Walk Free Foundation " .
Як повідомляє Newsnet , в республіці знаходяться в рабстві від 15 до 17 тисяч чоловік при населенні 5582100 чоловік. Серед найближчих сусідів Киргизії за рейтингом виявилися такі країни як Домініканська Республіка , Македонія , Саудівська Аравія і Туркменія.
З країн колишнього СРСР найгірша ситуація склалася в Молдові - вона посіла 6- у сходинку рейтингу. Потім слідують Узбекистан ( 47- е місце) , Росія ( 49- е) , Грузія (50- е) , Азербайджан ( 51- е) і Вірменія ( 57- е).
Трохи краще йдуть справи в Таджикистані ( 70- е) , в Казахстані ( 85- е) , на Україні ( 86- е) і в Білорусії ( 117- е). Найкраще ситуація складається в Литві ( 128- е) , в Естонії ( 129-е ) і в Латвії ( 131- е).
Країнами , в яких рабовласництво отримало найбільше поширення , були визнані: Мавританія (1-е місце) , Гаїті (2-е ) , Пакистан (3-е ) , Індія (4- е) і Непал (5- е). Країнами , де було виявлено мінімальне співвідношення кількості рабів до чисельності населення , визнані Ісландія , Ірландія і Великобританія , які розділили 160- й рядок рейтингу.