ru ua

Газпром: "Нова ціна" на газ для України - це не знижка

Монополіст запевняє, що паливо подешевшає не тільки для Києва.

Середньорічна ціна поставок російського газу в Україну в 2013 році може скласти $ 352 за тис. куб. м, повідомило джерело, знайоме з планами "Газпрому".

Цю інформацію підтвердили в "Газпромі", підкресливши, що мова не йде про знижки або коригування формули ціни, пише Комерсант-Україна.

"Вартість газу може знизитися до такого рівня в рамках зміни світової кон'юнктури і загального зниження цін на енергоносії, які враховуються у формулі розрахунку", - зазначив співрозмовник в "Газпромі".

До цього передбачалося, що ціна складе близько $ 420 за тис. куб. м. Поточна ціна знаходиться на рівні $ 417 за тис. куб. м. Співрозмовник видання уточнює, що знизився і прогноз вартості поставок газу в Європу. Якщо раніше він становив близько $ 415 за тис. куб. м, то зараз монополія розраховує на $ 370.

Згідно з контрактом, обсяг поставок газу в Україну на 2013 рік має становити 40 млрд куб. м, проте Київ заявляв, що збирається купити тільки 18 млрд куб. м. Ще 8 млрд куб. м планує поставити через свої структури бізнесмен Дмитро Фірташ.

Вчора джерело в Кабміні заявив, що Київ домігся коректування формули ціни, і саме тому змінився прогноз вартості газу на 2013 рік.

Навіть з урахуванням змін кон'юнктури рику за старою формулою ціна мала становити $ 420 за тис. куб. М, і саме вона закладена в прийнятий закон про держбюджет на наступний рік", - підтверджує директор Інституту енергостратегії Дмитро Марунич.

Співрозмовник в уряді уточнює, що "нова ціна" Газпрому "включає знижку, але про те, як її оформити, поки ведуться переговори".
Втім, про конкретні зустрічних поступках на адресу Росії поки жодна із сторін не говорить. Джерела запевняли, що Москва була готова знизити ціну газу в обмін на вступ України до Митного союзу. Нібито саме це питання мало розглядатися в ході запланованого вчора, але скасованого візиту до Москви президента України Віктора Януковича.