ФСБ викликало на допит школярів через українські стрічки на мітингу за Крим

НовиниІнше    20.03.2015 - 15:28

Саратовське управління Федеральної служби безпеки Росії викликало на допит кількох учасників мітингу за Крим з-за появи з стрічками кольору прапора України, передає видання "Йод".

18 березня в Саратові пройшло святкування річниці "приєднання" Криму до Росії. На Театральній площі міста в цей день зібралося приблизно 5 тис. осіб.

Зокрема, 14-річна саратовська школярка, яка прийшла на мітинг разом з друзями, розповіла "Йоду", що силовики змушували її визнати, що за участь у мітингу з жовто-синіми стрічками її друзям заплатили.

Ініціатори флешмоба, друзі дівчинки, були здивовані, що в якості об'єкта уваги обрана наймолодша з учасників акції. Вони бояться, що дівчинку тепер "заклюють" і не розуміють, у чому, власне, вони винні.

Ще один з учасників мітингу з українською стрічкою, Ілля, дізнався, що на свято Криму силою зганяють студентів і школярів з різних навчальних закладів Саратова і вирішив, що повинен цьому щось протиставити. "Мені шкода українців. Вони дуже сильно постраждали у війні. І я вирішив, що треба вийти на свято Криму і підтримати Україну. Висловити жителям це країни солідарність, тому що їх у Росії всі лають і називають фашистами. А вони, в першу чергу, звичайні люди, які страждають вже більше року. Вийшло, що ми на цьому святі трохи себе протиставили загальному настрою, але ми вели себе дуже скромно", - сказав він.

Дмитро, 22-річний товариш Іллі, розповідає, що на площі, серед георгіївських прапорів, він відчував , ніби вийшов загорнутим в червону ганчірку на арену повну биків. "Спочатку нас було більше 12, але ще до початку мітингу багато втекли від страху. Залишилося всього сім чоловік. Я пишаюся собою, що стояв до кінця", - додав він.

"Ми не проти Росії. Ми проти війни, пропаганди, ненависті, істерії. А приєднання Криму - це як шматок чужої квартири собі відрубати. Не можна чіпати чуже", зазначив Дмитро.

"Ми живемо в 21 столітті. І якщо ми почнемо ділити все з часів витоку, то почнеться десять світових воєн. Я за збереження територіальної цілісності інших держав. Ще, я вважаю, що Крим для Києва, як Чечня для Росії під час Першої чеченської війни. Чечня теж хотіла відокремитися, а Росія воювала за свою територію, гинули люди. Росія тоді була права, бо вона боролася за свою землю", - додає Ілля.

Молоді люди з українськими стрічками довго не привертали до себе майже ніякого уваги з боку мітингувальників. Потім до молодих людей підійшов чоловік у чорній куртці. Чоловік спочатку просто дивився на юнака, потім почав їх фотографувати. Потім підійшов до співробітників поліції. Поліцейські, які більше півгодини дивилися на Іллю з друзями без особливого інтересу, схаменулися і почали переконувати молодих людей покинути площу, не провокувати людей. Спочатку підійшли двоє поліцейських, потім чотири, потім шість. В результаті хлопців оточили приблизно двадцять поліцейських. Молоді люди відмовлялися йти, після чого їх затримали і провели в поліцейську будку, де, перевіривши документи, швидко відпустили. Разом з учасниками флешмоба поліція навіщо-то затримала кілька сторонніх людей, які знаходилися поруч.

На наступний день батькам 14-річної дівчинки, наймолодшій з учасників мітингу, зателефонувала класна керівник і зажадала, щоб вони з'явилися до директора школи. У цій школі навчаються дві інші учасниці флешмоба.

"Співробітники ФСБ вимагали, щоб я сказала правду, показували відео і фото, питали, звідки я знаю старших хлопців: Ололо, Юру, Картавого і Хантера. Цікавилися, з якою метою я вплела стрічки. Я відповідала, що на підтримку України. Пояснювала, що ми вийшли проти війни, проти жорстокості і пропаганди. Співробітники ФСБ мені не вірили. Вони витягали з мене визнання, як кров пили, що хлопчикам заплатили гроші і наш флешмоб був акцією опозиції, п'ятої колони, а ми, дівчатка, - лише пішаки в цій грі", - сказала вона.

"Останнє, що я хочу сказати: ситуація нагадує мені роман Оруелла "1984". Такий же тиск влади, працівників правоохоронних органів, так само однобокий вплив на народ. Я маленька, але справненька, правда, не впевнена, що готова до таких наслідків. Буду думати", - зазначила дівчинка на питання, навіщо вона вплела в коси стрічки кольори українського прапора.

Нагадаємо, Президент Росії Володимир Путін пояснив "приєднання" Криму та Севастополя до Росії турботою про мільйони співвітчизників.

За матеріалами "Йод"

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top