ua en ru

Фірташ і Льовочкін відправили синів у київське "Динамо"

Фірташ і Льовочкін відправили синів у київське "Динамо"

Фірташ віддає передачу на Льовочкіна , той на замаху прибирає захисника , вийшов один на один з голкіпером і б'є в дальній кут. Але Суркіс в стрибку переводить м'яч на кутовий. Де таке можливо? На звичайної дитячої тренуванні . Поки київське « Динамо» лихоманить , в дитячо -юнацькій футбольній школі клубу готують зміну, і не просту . Там серед звичайних діточок займаються Слава Суркіс ( син віце -президента УЄФА Григорія Суркіса ) , Вова Льовочкін (син глави АП Сергія Льовочкіна ) , Діма Фірташ ( син мільярдера Дмитра Фірташа) і Рома Саленко (син кращого бомбардира ЧС-1994 Олега Саленка ) .

Вихованці «Динамо » збиралися біля воріт школи на Нивках рано вранці . І розібрати при цьому , хто з якої родини , було просто неможливо. Нікого не підвозили на дорогій машині в супроводі охорони . Та й екіпірування у всіх була однаковою. Зазвичай молодшим групам її не видають , але , як кажуть у школі , Григорій Суркіс посприяв , щоб її отримав кожен дитина.

Індивідуальних привілеїв , за словами тренера хлопців Сергія Величка , немає. Так, комусь у групі дійсно приділяється більше уваги. Але це стосується тих , у кого щось не виходить і йому потрібно трохи краще все пояснити і показати на особистому прикладі. Тому й доводиться тренеру самому чимало бігати , грати в квадрат , а то й ставати у ворота . Ближче до середини знаходимо в групі дітей знаменитостей , яких ми до цього намагалися визначити самі. Бачимо Рому Саленко та Вову Льовочкіна. А ось Слава Суркіс і Діма Фірташ ( він наймолодший у групі - йому всього шість років ) відсутні , так як поїхали з батьками за кордон.

«Але загалом не можна сказати , що заняття вони пропускають набагато частіше за інших » , - каже Величко. До речі , потрапити в саму школу може буквально кожен , причому безкоштовно . Правила відбору вивішені на сайті, і з минулих відбір на тренування їздить навіть хлопчина з Українки , під Києва . Заняття ж проходять чотири рази на тиждень.

У такому віці дітям не вистачає уважності . За словами Величко , дитина на занятті цілком може загратися або замріявся . Так що варто тільки тренеру відвернутися , як вихованці вже мало не на головах ходять. Можуть і водою один одного облити , і тренувальну фішку на голову замість шапки надіти . А коли фотограф став за ворота , всі м'ячі полетіли в його об'єктив.

Придивляємося , як займаються Льовочкін і Саленко. Вова постійно намагається хитрувати , не розлучається з м'ячем навіть під час невеликих пауз. А Рома більше всіх бігає , та й удар у нього поставлений непогано. До речі , з відомих отців тільки Олег Саленко був на тренуванні. «Намагаюся завжди сам возити сина на тренування. Заодно і згадую свої ранні роки , - з посмішкою каже екс - футболіст. - Часто граємо разом з іншими дітьми у дворі. А ось футбол разом подивитися поки не виходить. Ромі ще не вистачає для цього терпіння і посидючості ». Сам Саленко -молодший , на відміну від свого батька , до уваги преси не звик. « Хочу грати , як тато чи як Мессі або Роналдо » , - сказав Роман . Чи будуть грати вихованці Величко колись за «Динамо» , тренер прогнозувати не береться. У такому віці ще не можна сказати , ким стане дитина. Футболістом чи бізнесменом .
Ким би не були батьки , для мене всі діти однакові , - каже Сергій Величко. - Тому на тренування мам і тат не пускаю , але вони завжди можуть стежити за тим , як проходять заняття , через сітку огорожі школи. Щоправда, навіть у такому випадку ніхто не намагається давати поради. На самому початку всіх попереджали , що або тренер працює з дитиною в школі , або батьки , але вже вдома. Були випадки , коли « бізнесмени з 90- х » вимагали , щоб їх дітям приділяли більше часу. Але на цьому все й закінчувалося . Відомі особистості собі такого просто не дозволяють. Але все одно важливіше бажання дитини . Якщо йому це нецікаво , то від нього нічого і не досягнеш ... Зараз щось певне можна говорити , наприклад, про Славу Суркіса. Він - голкіпер . А тут вже навряд чи будуть вноситися корективи. Зробити з захисника форварда або навпаки ще можна , а от воротар залишається воротарем. Коли дітей приводять до школи , ми дивимося не тільки на них , а й на дані батьків. Ось Григорій Михайлович , наприклад , сам колишній голкіпер . Тому і його сина було вирішено поставити у ворота ».
Спадкоємців екс - футболістів , які пішли стопами батьків , можна перераховувати довго. Багато з них виступали навіть на професійному рівні , але чогось добилися лише одиниці. Найскладніше доводиться дітям бізнесменів і політиків, яким у спорті навіть батьки не завжди допомагають. Колись син Ріната Ахметова Дамір хотів вступити у футбольну академію «Шахтаря » , але батько йому заборонив .
«Не хочу , щоб він займав чуже місце , - пояснив тоді своє рішення Ахметов. - Коли ж я дізнався , що серед юних « гірників» тренується син Бориса Колеснікова , попросив його забрати дитину з академії ». А от син народного депутата і власника « Говерли » Нестора Шуфрича Олександр колись був нападаючим дублюючого складу « Закарпаття ». А зараз 25 -річний Шуфрич -молодший - віце - президент « Говерли ».