ua en ru

Ефективне управління цінними паперами

Сучасні методи управління капіталом вимагають від інвестора постійного пошуку й оцінки взаємозв'язку між ринковими доходами і ризиками. Для того щоб сформувати прибутковий портфель цінних паперів необхідно розуміння поточної ринкової ситуації, знання юридичної бази та проведення складних математичних розрахунків. Тому багато інвесторів обирають послугу банків або інвестиційних компаній з довірчого управління цінними паперами.

Для передачі в управління цінних паперів оформляється спеціальний довірчий договір між засновником (інвестором) і керуючим (банк, інвесткомпанія), що дозволяє розпоряджатися грошовими коштами, а також управляти цінними паперами власника. Вся робота ведеться в інтересах засновника і спрямована на отримання максимального прибутку від наданих коштів.

У договорі визначаються склад і розмір майна, ім'я клієнта, розмір винагороди для керуючої сторони і термін дії угоди (не більше 5 років). Керуюча організація повинна забезпечити повний облік цінних паперів, отриманих в управління і розробити інвестиційну стратегію. При цьому керуючий має право приймати будь-які дії (в рамках договору) в інтересах вигодонабувача.

Отримавши кошти в управління, керуюча сторона здійснює всі угоди від свого імені, але вказуючи управлінський статус. Ця послуга має декілька переваг - управлінням і здійсненням операцій займаються професіонали, керуюча організація має велику кількість фінансових механізмів і широке охоплення різних сфер діяльності, вся робота керуючих носить прозорий і зрозумілий характер, ступінь ризику визначається інвестиційним договором.

Іншим ефективним способом інвестування є ПІФи акції, які мають високі показники прибутковості. Причина такої успішності криється в тому, що пайові інвестиційні фонди орієнтуються на різні види активів, знижуючи цим можливі ризики. ПІФи бувають відкритими або закритими, спеціалізованими або індексними. Кожен інвестиційний фонд є унікальною комбінацією фінансових інструментів, які формуються відповідно до вимог пайовиків. При цьому стратегії можуть бути спрямовані на отримання максимального доходу або стабільного прибутку з мінімальними ризиками. Але навіть ПІФи з ризикованими стратегіями займаються диверсифікацією своїх вкладень. Найбільшою популярністю користується підхід, коли 40% коштів фонду вкладається в стабільні облігації, а 60 - в різні акції.