Директор Арсеналу закрасила чорною фарбою картину, висловлювалися проти церкви і влади

Наталія Заболотна визнала роботу Володимира Кузнєцова "обманом і провокацією"

Роботу Володимира Кузнєцова "Коліївщина: Страшний Суд" зафарбували тому, що художник намалював не те, що було задумано спочатку. Про це в ексклюзивному коментарі LB.ua розповіла директор "Мистецького Арсеналу" і куратор виставки "Велике і величне" Наталія Заболотна.

На картині Кузнєцова зображені чиновники та священнослужителі, западають в котел в пеклі. При цьому ліва частина картини залишилася незавершеною - там, за задумом художника, повинен був бути зображений рай. "Виявляється, пекельні муки засліплених провладних елементів, п'яних чудовиськ, ганебних ментів, брехливих суддів зображати заборонено", - написав Володимир Кузнєцов у своєму фейсбуці.

"Володимир Кузнєцов намалював не ту роботу, яка була задумана і узгоджена з куратором, - у свою чергу заявляє Наталія Заболотна. - Спочатку планувалося, що це буде сюжет, пов'язаний з подіями у Врадіївці. Але художник вирішив змінити свою концепцію - очевидно, під впливом підготовлювану акцію протесту під стінами Арсеналу ".

Заболотна вважає, що намальована Кузнєцовим робота не відповідає концепції виставки, яка приурочена до святкування 1025-річчя Хрещення Русі. "Наша виставка присвячена унікальному національному надбанню, там будуть виставлені роботи, десятиліттями зберігалися у музейних запасниках, роботи, покликані продемонструвати цивілізаційний вплив християнства на світову та українську культуру", - розповідає директор "Арсеналу".

У свою чергу, Кузнєцов, зобразив "свою точку зору на предмет виставки, чорнуху", яку Наталя Заболотна, за її словами, "не могла пропустити на виставку".

"Ця робота - ляпас особисто мені, виклик і провокація проти відвідувачів виставки та ляпас тим п'ятистам художникам, чиї роботи будуть виставлені в рамках" Великого і Величного ", - заявляє Заболотна.

Куратор виставки також розповіла, що вона сама закрасила полотно Кузнєцова чорною фарбою. "Можна вважати, що це мій власний перформанс. Я не шкодую про те, що зробила, - каже вона. - Я висловлююся проти зухвалості деяких художників". При цьому вона додала, що гонорар за роботу Володимиру Кузнєцову буде виплачений.
За словами Заболотної, художник, чию роботу вона замалювала, не пред'явив ескізів картини, заявивши, що у нього їх немає.

На питання про ймовірне конфлікті з куратором "Мистецького Арсеналу" Олександром Соловйовим, Заболотна відповіла, що не бачила його заяви про звільнення і конфлікту у них не було. "Вся відповідальність за виставку лежить на мені, оскільки я є її куратором. Олександр займався відбором робіт, так що Кузнєцов підставив і його теж. Всі сподівалися на розсудливість", - розповіла вона.

"Виставка" Велике і величне "повинна викликати гордість за державу, в якій ми живемо, гордість за те, що у нас є такі художники, які буде виставлено в рамках проекту, - вважає Заболотна. - Не можна лаяти батьківщину, як не можна лаяти матір. Все, що сказано проти батьківщини, я вважаю аморальним ".

Нагадаємо, сьогодні ввечері стало відомо про те, що адміністрація "Мистецького Арсеналу" піддала цензурі, знявши з експозиції роботу Володимира Кузнєцова "Коліївщина: Страшний Суд", а потім і зовсім закрасивши її чорною фарбою.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся