Що таке гравітаційні стелажі і коли вони потрібні?

Конструктивно гравітаційні системи являють собою звичайні набивні стелажі , на яких під невеликим кутом встановлені роликові напрямні. За цим напрямних палети з вантажем переміщуються з боку завантаження в бік вивантаження , рухаючись тільки під власною вагою. При уявній простоті гравітаційна система коштує дорого і обходиться замовникові в п'ять -сім разів дорожче , ніж звичайні палетні стелажі . Причина тому - складний пристрій гальмівних механізмів і стопорів роликових напрямних , які повинні безвідмовно працювати в режимі великих навантажень та інтенсивної експлуатації.

У свою чергу , висока собівартість роликових напрямних є головною причиною , по якій гравітаційні системи не часто зустрічаються на вітчизняних складах. Чи має сенс інвестувати великі суми в таке обладнання ? Відповідь на це питання має базуватися на аналізі двох факторів:

Асортимент товару та його вантажообіг . Установка гравітаційних систем повністю виправдовує свою вартість в тих випадках , коли склад обслуговує невелику кількість товарних груп , кожна з яких складається з великого числа одиниць продукції, що приймається і відвантажується в потоковому режимі. Для роботи з гравітаційними стелажами використовується звичайна складська техніка - ручні , гідравлічні , самохідні штабелери і навантажувачі. Принцип дії гравітаційної системи - FIFO (першим зайшов - першим вийшов ) - є оптимальним варіантом для обробки товарів з невеликим терміном зберігання.

Специфіка складу та вартість оренди приміщення . Установка гравітаційних стелажів дуже актуальна на холодних складах , а так само на підприємствах , розташованих у великих містах і районах , де сума орендної плати обумовлює максимально ефективне використання всього складського простору. Довжина « конвеєрної » лінії гравітаційної системи може досягати 30 метрів , у той час як її обслуговування проводиться тільки в двох зонах , які вже автоматично розділені довжиною і шириною стеллажной системи .

Ця обставина істотно скорочує добовий пробіг техніки , що , у свою чергу , знижує статтю витрат , відведену на профілактичне обслуговування, ремонт штабелерів та інших дорогих механізмів .

Установка і тестування роботи гравітаційних систем повинна проводитися кваліфікованими фахівцями. Тільки в цьому випадку можна гарантувати заплановану ефективність і надійність її експлуатації.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся