Частина предметів Києво-Печерського заповідника загублена або замінена на підробки?

Правоохоронні органи підозрюють, що частина предметів з музею Києво-Печерського історико-культурного заповідника зникла або замінена фальшивками.

Була створена комісія з перевірки роботи заповідника, до роботи була також залучена СБУ. Служба безпеки звернула увагу на необхідність перевірки ікони "Святих Антонія і Феодосія Печерських", золотої монети "Кавказ" I-II століття до нашої ери, а також ряду експонатів з групи "Живопис".

Дані про те, що деякі експонати заповідника замінені, підтвердив і глава підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Комітету ВР з питань культури і духовності Олександр Бригинець.

"До мене зверталися люди, які працювали і працюють в заповіднику, які до цього мають безпосереднє відношення, вони неофіційно підтвердили, що безліч об'єктів із заповідника зникли, і безліч об'єктів були підмінені", - повідомив він.

У самому Києво-Печерському заповіднику заперечують яку-небудь інформацію, щодо втрати або підміни експонатів.

"Хто нас підозрює? СБУ в будь-який момент може прийти і все перевірити. Вони перевіряли і в кінці грудня минулого року, і ця перевірка тривала до січня, перевіряли нас і пару тижнів тому", - розповів головний зберігач фондів Національного Києво-Печерського історико- культурного заповідника Григорій Полюшко.

"Нас перевіряли, всі дивилися, все, що просили, ми всі показували. Все нормально. Ніякої підробки немає, - запевнив він. - Це просто хворі люди пишуть в СБУ. Ми знаємо, хто це і навіщо робить, про це ми СБУ та говоримо ".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся