Банківська гарантія за держконтрактом

Банківська гарантія за держконтрактом

Існує кілька видів банківських гарантій. У першу чергу вони поділяються на два види: безумовна і умовна банківські гарантії за держконтрактом. Безумовна банківська гарантія передбачає, що як тільки бенефіціар виконає свої платіжні вимоги, банк повинен виплатити заявнику суму, зазначену в договорі. Це банківське зобов'язання ще називають виплатою за першою вимогою. При умовних банківських зобов'язаннях банк також повинен виплачувати бенефіціару обумовлену суму, але тільки після того, як у банк будуть подані документи, що підтверджують, що принципал не виконав своїх зобов'язань, не сплатив суму, яка була зазначена в договорі.

Існує банківська гарантія ще одного виду, під назвою надійна. Сама надійність банківських зобов'язань щодо забезпечення держконтракту полягає в тому, що банк не може відмовитися від виплат за власною ініціативою або в односторонньому порядку. Ця гарантія вважається строкової та безвідкличної, тому вона користується популярністю у позичальників, які готові підтвердити забезпечення виконання держконтракту. Ті гарантії, які є відкличними, призводять до побоювання і хвилювання бенефіціарів, тому набагато менше поширені.

Варто сказати, що існує підрозділ банківських зобов'язань на забезпечені і незабезпечені. Для того, щоб отримати забезпечену банківську гарантію, необхідно надати банку документи про наявність ліквідного майна і справити забезпечення виконання держконтракту. Заставним майном може бути будь-який об'єкт, що належить принципалу і має високу ліквідність. Найчастіше це бувають цінні папери, депозити в інших банках, дорогоцінні метали і камені, нерухомість, будинки, споруди, будівлі, промислове устаткування і т.д.

Для отримання незабезпеченої банківської гарантії не потрібно жодних документів, що підтверджують наявність ліквідного майна, банківська гарантія за держконтрактом видається під зобов'язання банку-гаранта, яке має бути в письмовому вигляді. Також є ще одні вид гарантії - підтверджує. Відмінністю її є те, що гарантію може дати інший банк, який вже співпрацював або співпрацює з цим бенефіціаром.

При отриманні синдикованій гарантії банків може бути кілька, але всі вони пов'язані з одним великим фінансовим установою. Залежно від того, скільки банків будуть видавати синдиковану гарантію, залежатиме і її вартість. Найчастіше такі гарантії необхідні при великих міжнародних угодах. Існують і інші види банківських гарантій, але їх відмінність не принципово.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся