Податок на розкіш на автомобілі: хто і скільки платитиме в Україні у 2022 році

Податок на розкіш на автомобілі: хто і скільки платитиме в Україні у 2022 році Фото: автомобільні Фінанси (dilova.com.ua)

Транспортний податок, відомий в народі як податок на розкіш, тепер регламентується новим законом №5600. Пояснюємо, кому і скільки прийдеться платити за новими правилами у 2022 році.

Про це повідомляє РБК-Україна Авто з посиланням на сайт Міністерства економіки.

Список марок і моделей, власники яких повинні щорічно платити транспортний податок, на своєму сайті регулярно публікує Мінекономіки. На сьогодні діють два простих пункти: вік автомобіля не повинен перевищувати п'ять років, а його вартість бути понад 375 мінімальних зарплат (з 1 січня 2022 року близько 2,5 млн грн).

За нормами нового закону мінімальна вартість оподатковуваного автомобіля не зміниться. Вона й у 2022 році становитиме 375 "мінімалок", або 2 437 500 гривень. Минулого року в переліку Мінекономіки були присутні 172 рядки - комплектації та версії автомобілів, які підпадають під дію так званого податку на розкіш. Розмір податку становить 25 тис.грн. Платиться він один раз на рік.

При несплаті штрафу в перші 60 днів починається нарахування штрафу. Пеня за перші 90 днів становить 10% від суми штрафу, після 90 днів — 20%. Також при ігноруванні накладаються виплат на автомобіль можуть накласти арешт.

Раніше повідомлялося, що в Україні навесні хочуть запустити державні субсидії для купівлі електромобілів. Про запуск програми стимулювання повідомив заступник голови офісу президента України Ростислав Шурма.

Нагадаємо, що оновлений Subaru Forester представлений в Європі. Повнорозмірний кросовер отримав також кілька нових систем активної безпеки.