Кошти Кіотського протоколи були повернуті в 2010 р. за рахунок держбюджету. Про це Президент України Віктор Янукович заявив представникам японських засобів масової інформації (ЗМІ), повідомляє прес-служба Президента.
"На жаль, попередній уряд використав частину цих коштів не за призначенням. Тому новому уряду було поставлене чітке завдання: ці кошти відновити. І нинішній уряд прийняв непросте в умовах триваючої фінансової кризи рішення щодо виділення коштів із загального фонду Державного бюджету України, за рахунок інших чутливих статей видаткової частини, з метою відновлення отриманого від Японії фінансового ресурсу. До 20 травня 2010 р. наш уряд зробив усе, щоб ці гроші були в розпорядженні Національного агентства екологічних інвестицій. Ми зробили це, зашкодивши, повторюю, іншим програмам", - заявив В.Янукович.
"В нас не було іншого шляху", - підкреслив він, - "Імідж України не повинен страждати через легковажність колишніх чиновників, які так безвідповідально повелися із цими коштами".
Нагадаємо, 17-21 січня 2011 р. В.Янукович відвідає Японію з офіційним візитом.