Не дивлячись на зростання світових цін на зерно хлібо-булочних сортів, в Україні ціна на хліб масового сорту найближчим часом не зміниться. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив директор департаменту розвитку аграрного ринку України Міністерства аграрної політики та продовольства Анатолій Розгон, передає кореспондент РБК-Україна.
"На ближчу перспективу ціна на хлібо-булочні вироби, в першу чергу масові сорти...ми бачимо, що вони будуть стабільними. Причин для зростань немає", - зазначив А.Розгон.
За словами А.Розгона, стабілізації цін, не дивлячись на світову тенденцію до зростання цін на зерно в світі, вдасться досягти завдяки тим заходам, які уряд вжив ще минулого року. "В цілому, оскільки ситуація для нас новою не була, уряд готувався и перший крок був - обмеження на експорт зернових...ми маємо досить стабільні ціни на хлібобулочні вироби".
В той же час, за словами А.Розгона, на світовому ринку ціни на зерно піднялися до 300 дол. за т, і в Україні ця тенденція певний час відслідковувалася, проте зараз ціни в Україні на зерно є стабільними і коливаються в межах 200-220 дол. за т на внутрішньому ринку.
В то й же час, А.Розгон підкреслив, що "оскільки український ринок є експортнозалежним, ті чинники, які формують ціни на зовнішніх ринках, вони безпосередньо будуть мати вплив і на формування цін на внутрішньому ринку". В першу чергу, такий вплив може буди справлений на зернову групу товарів, на технічні культури олій і, зокрема, на ріпакову олію, на яку ціна за 2010 р. ціна збільшилася на 45%, а в Україні на 35%.
"Ця тенденція буде мати продовження і в наступному році...на ринку олії, тому ринок олії в нас є в зоні особливої уваги", - зазначив А.Розгон, додавши, що за 10 днів 2011 р. ціни на олію вже зросли на 5%.
За його словами, це підвищення було спричинено підвищеним попитом, і зараз очікується стабілізація ціни "тому що олії є достатньо".