Офіційна ціна золота на Товарній біржі Нью-Йорка COMEX за підсумками торгів 5 червня 2012 р. змінилася неістотно, підвищившись за день на 0,2% і піднявшись вище 1616 дол./унція. Тройська унція золота на COMEX подорожчала на 3,0 дол., а офіційна ціна його активного ф'ючерсу (серпень) склала 1616,9 дол./унція.
З початку поточного місяця офіційна ціна золота на COMEX зберігається вище за відмітку 1600 дол./унція. Золото на COMEX напередодні трохи технічно відіграло своє зниження за попередню сесію, коли в результаті фіксації прибули його ціна знизилася 4 червня на 8,2 дол./унція. В той же час активні покупки золота були напередодні утруднені через зміцнення позицій американського долара на FOREX. Індекс долара для шести провідних світових валют підріс 5 червня на 0,3% і встановився вище за відмітку 82,8 пункту.
В ході торгів на COMEX 5 червня котирування золота консолідувалися у відносно вузькому діапазоні 1612,5-1624,8 дол./унція.
Інвестиційний попит на фізичне золото напередодні залишався стабільним. Активи біржового індексного фонду SPDR Gold Trust, який є найбільшим в світі утримувачем золота серед інвестиційних інститутів, 5 червня не змінилися і склали 1 тис. 273,9 т - максимум після 21 травня ц.р.
Сьогодні золото на COMEX продовжує технічно зміцнювати свої позиції і торгується в діапазоні 1616,5-1630,6 дол./унція. Ціна останньої операції із золотом в даний час складає 1628,4 дол./унція, що на 11,5 дол. вище за ціну закриття попереднього торгового дня.
Нагадаємо, з 12 березня 2012 р. офіційна ціна золота на COMEX залишається нижчою за рівень 1700 дол./унція. Зокрема на торгах 16 травня 2012 р. котирування золота впали до найнижчого значення з початку липня 2011 р. - до 1526,7 дол./унція.
Відзначимо, фондові торги в США 5 червня завершилися підвищенням індексів.