Безлади в Киргизії, що відбуваються на міжетнічному грунті, є внутрішнім конфліктом. Поки Росія не бачить умов для участі в його врегулюванні, повідомила прес-секретар президента РФ Наталія Тімакова, передає ВВС.
За її словами, рішення про спрямування до Киргизії миротворчих сил Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) може бути ухвалене тільки відповідно до статуту ООН і після консультацій зі всіма учасниками ОДКБ.
Н.Тімакова також повідомила, що Президент РФ Дмитро Медведєв доручив провести 14 червня консультації секретарів Ради Безпеки країн ОДКБ для вироблення заходів реагування на ситуацію в Киргизії. Д.Медведєв доручив МНС і Мінздравсоцрозвитку надати Киргизії гуманітарну допомогу.
Раніше влада Киргизії звернулися до Росії з проханням прислати миротворчі війська, щоб справитися з безладами, що продовжуються на півдні країни.