Україна отримає можливість підписати і ратифікувати угоду про асоціацію з ЄС лише за умови демократичних і вільних парламентських виборів восени 2012 р. Як повідомлює прес-служба партії "Фронт змін", про це заявив Президент Польщі Броніслав Коморовський сьогодні під час зустрічі у Варшаві з лідером партії Арсенієм Яценюком.
Президент також наголосив на важливості законодавчої реформи в Україні, завдяки якій відбудеться однозначне розмежування політичної та кримінальної відповідальності. На його переконання, це є шляхом до вирішення ситуації з ув'язненням екс-прем'єра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко та наближення української законодавчої системи до демократичних європейських рішень.
"Коморовський просив передати Тимошенко своє занепокоєння ситуацією, в якій вона опинилася, і майбутнім у відносинах між Україною та Європейським cоюзом", - йдеться в повідомленні партії.
Нагадаємо, Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію". 30 травня Україна і Євросоюз у Брюсселі парафували угоду про асоціацію і ЗВТ.